На Львівщині активісти РНС виступили проти переводу юридичної особи ПАТ «Укрнафтогаз» з м. Борислав та вимагають проведення екологічної експертизи

Активісти РУХУ НОВИХ СИЛ Львівщини просять не допустити виведення основних юридичних осіб нафтовидобувної галузі за межі міста, оскільки саме нафтовидобуток є бюджетоутворюючим джерелом надходжень м. Борислава. Також вони вимагають проведення комплексного екологічного аудиту діяльності ПАТ «Укрнафта» в регіоні і вжити заходи для безпеки життя людей.  

Відповідне звернення члени партії «РУХ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі» направили народному депутату Верховної Ради Юрію Дерев’янку .

Про це повідомила прес-служба РНС Львівщини

Поштовхом до таких дій стало рішення позачергової сесії міської ради міста Борислава, у якому відкинули всі пропозиції активістів РУХУ НОВИХ СИЛ та громади міста, щодо вирішення проблеми, яка склалась унаслідок діяльності ПАТ «Укрнафти».

Депутати міської ради вирішили рекомендувати правлінню ПАТ «Укрнафта» припинити реорганізацію Бориславської центральної бази виробничого обслуговування. Також вимагати зберегти за підрозділами ПАТ «Укрнафта», які знаходяться на території м.Борислава, статус відокремлених, які уповноважені самостійно сплачувати податок на доходи фізичних осіб.

Ще одним пунктом стало рішення про те, щоб зобов’язати ПАТ «Укрнафта» припинити скидання супутнього нафтового газу в атмосферу та вирішити питання використання для потреб громади м. Борислава незатребуваний надлишковий газ, який забруднює атмосферне повітря та зумовлює підвищену загазованість у межах житлових зон міста.

«Такі рішення без оперування конкретними цифрами і даними просто створюють видимість діяльності. Це все одно, що задобрювати тирана, підставляючи йому себе для удару», - коментує координатор обласної організації РУХ НОВИХ СИЛ Львівщини Ігор Брик Ігор Брик.

«Напередодні позачергової сесії ми вимагали залучити фахівців з галузі економіки, охорони здоров’я, екології, які б могли аргументовано запропонувати шляхи вирішення проблеми на громадських слуханнях. Влада цього не зробила. Ми запропонували сформувати депутатську комісію, яка б зайнялась залученням іноземних, незалежних аудиторів для перевірки реального стану показників щодо залишків нафти, викиду в атмосферу попутного газу тощо. Натомість, наші збори пере форматували у громадські обговорення, після чого, депутати не те, що не проголосували за таку пропозицію, вони навіть не захотіли створити таку комісію з вітчизняними фахівцями», - додає член ради партії РУХУ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі Осип Магур.

На даний час ПАТ «Укрнафта» планує провести реорганізацію виробництва у місті Бориславі і перенести юридичну особу у місто Долина, Івано-Франківської області. Основним аргументом керівництва монополіста у цьому аспекті є скорочення покладів нафти та незатребуваність попутного газу, який утворюється внаслідок видобутку чорного золота.

«Екологи б’ють на сполох, адже припинення видобутку призведе до самовільного вивільнення нафтопродуктів і попутного газу. Схеми контролю цих процесів у ПАТ «Укрнафта» навіть не пропонують. Таким чином, можна вважати, що громада міста Борислава залишиться один на один з екологічною катастрофою», - продовжує Осип Магур.

«Така ситуація у місті Бориславі – наслідок існування на ринку монополіста та відсутність якісної конкуренції. А страх влади ставити конкретні вимоги свідчить лише про зацікавленість керманичів Борислава у такому перебігу подій, внаслідок чого постраждає громада», - додала юридичний консультант Христина Зіменко.

Додамо, що за показниками онкологічних захворювань Борислав лідирує у Львівській області. Показники хронічних захворювань дихальних шляхів теж на першому місці. Рівень забрудненості ґрунтів, повітря та води перевищено вже у десятки разів.

Варто зазначати, що Борислав єдине місто у світі, яке розташоване на безпосередньо на копалинах. Це несе загрозу місцевому населенню, якщо не вживати заходів з екологічної безпеки, охорони праці та безпеки життя.