На Львівщині активісти РНС вимагають системного аудиту ПАТ «Укрнафта»

Активісти РУХУ НОВИХ СИЛ у місті Бориславі взяли участь у робочій зустріч представників ПАТ «Укрнафтa», Львівської обласної державної адміністрації, місцевої влади та громадськості. Основною метою мало стати прийняття стратегії і шляхів подолання екологічної кризи. 

Про це повідомила прес-служба РУХУ НОВИХ СИЛ Львівщини

Представники РУХУ НОВИХ СИЛ Львівщини неодноразово проводили виїзні зустрічі з мешканцями та владою Борислава. Під час травневого екологічного віча усі присутні підтримали запропонований меморандум. Однак, на громадських обговореннях міська влада відхилила усі пропозиції, намагаючись запропонувати варіант подальшої співпраці з керівництвом ПАТ«Укрнафта».

«З травня місяця ми публічно виступаємо проти свавілля, до якого вдається ПАТ «Укрнафта», а саме системного саботажу у дотриманні технології роботи при видобутку чорного золота», - говорить член ради партії РУХУ НОВИХ СИЛ Львівщини Осип Магур.

 «Ми звернулись до громади міста Борислава підтримати наше звернення до перших осіб держави та керівництва ПАТ «Укрнафти». Нашу ініціативу тоді підтримали одноголосно. Ми запропонували чіткі кроки для початку роботи над вирішенням проблеми. Однак жодних дій не відбулось зі сторони влади», - продовжує Осип Магур.

 «На даний момент ми взяли участь у робочій зустрічі. Попри всі старання ухилитись присутнім від виступу представника громади, нам таки вдалось взяти слово. Ми надали аргументи, які підтверджені науковими дослідженнями, статистичними даними, того ж таки, департаменту охорони здоров’я у Львівській області. Але ніхто не хоче їх брати до уваги, адже мова йде про величезні гроші, корупційні схеми, де життя пересічної людини нівелюється прагненнями окремих осіб», - додає Осип Магур.

«Ми й надалі спостерігаємо, майже бутафорські, дії щодо вирішення проблеми. А ситуація щодо забрудненої води, яка непридатна до вживання, забрудненого повітря, який містить попутній газ, що утворюється під час видобутку нафти і ще низку глобальних проблем, залишається незмінною» - говорить член партії РУХУ НОВИХ СИЛ Львівщини.

На даний час громада міста регулярно блокує транспорт і техніку ПАТ «Укрнафти», яка, ще й до всього, повністю руйнує інфраструктуру міста.

«Ми намагаємось вирішити проблему законним шляхом. Але жодна зі сторін, окрім представників громади не хоче до цього вдаватись. Ми й надалі наполягаємо на дослідженні даного питання фахівцями з залученням закордонних експертів, які зможуть дати якісну, обґрунтовану оцінку даній ситуації, на основі чого можна приймати конкретні рішення», - завершив Осип Магур.

У зустрічі взяли участь Маврикій Калугін - заступник голови правління, виконавчий віце-президент з видобутку та переробки, Ольга Магалецька - завідувач відділу співпраці з органами державної влади, Олег Мальчик – директор Бізнес-підрозділу (Захід), Ігор Яворський - міський голова міста Борислава. Одним із представників громади міста Борислава був Осип Магур.

Нагадаємо, що ПАТ «Укрнафта» розпочала реорганізацію, яка передбачає переведення юридичної особи у іншу область. Це призведе до скорочення місцевого бюджету на 40%. Також керівництво вбачає економічну доцільність скоротити видобуток нафти, що вже призвело до витоку чорного золота на поверхню та потрапляння її у водойми.