На Львівщині активісти РНС вимагають припинити саботаж громадських слухань щодо нафтовидубутку у Бориславі (ВІДЕО)


Резолюцію про проведення громадських слухань активісти РУХУ НОВИХ СИЛ зареєстрували у міській раді, оскільки є побоювання, що волю людей, які вимагали публічного обговорення проблеми, проігнорують.


Про це повідомляє прес-служба РУХУ НОВИХ СИЛ Львівщини


Члени партії не зі слів знають про катастрофічну ситуацію, що склалась у місті. Саме тому підтримують бориславчан, які хочуть справедливого вирішення проблеми.


«Ми брали участь у Екологічному віче на початку травня. Ми добре чули вимоги і аргументи громади. Також ми чули представників влади та депутатського корпусу. Єдине, що може допомогти у юридичному полі – дотримання процедури. Саме тому ми запропонували бориславчанам провести громадські слухання», - говорить член ради партії Львівської обласної організації політичної партії "РУХ  НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі"  Осип Магур.Однак, місцева влада зухвало ігнорує вимоги громади, які були затверджені у резолюції віче. Одна із них - проведення громадських слухань за участі представників ПАТ «Укрнафта», профільного міністерства, спеціалістів екологічної сфери та мешканців міста. Натомість поспішно розпочинаються переговори у вищих кабінетах міста з окремими представниками фірми. Думки громади і надалі не хочуть чути.


Саме тому активісти РНС  разом з громадськими організаціями написали та зареєстрували звернення про проведення громадських слухань.
«Потрібно розуміти, що прописана процедура. Влада її не дотримується, але ми собі цього не можемо дозволити. Тому єдиний шлях на даний момент – публічне обговорення, яке може мати юридичну вагу у подальшому прийняті рішень однієї чи іншої сторони», - додав Осип Магур.


Нагадаємо, що у місті Борислав, 6 травня, відбулось Екологічне віче. Причиною стали дії ПАТ «Укрнафта», яка з власних корисливих мотивів, має намір перенести юридичну особу в місто іншої області та припинити видобуток нафти. Саме такі дії можуть ускладнити екологічну ситуацію, яка вже потребує загальноукраїнського вирішення. 


Результатом заходу стала резолюція віче, у якому затвердили перелік вимог, а саме:


1. Президенту, Прем’єр-міністру, Голові Верховної Ради не допустити  виведення юридичних інституцій нафтогазовидобувної галузі, основних бюджето наповнювачів Борислава за межі міста.

2. ПАТ «Укрнафта» при проведенні реорганізації галузі створити у   Бориславі сервісний центр бази центрального виробничого обслуговування, а не переводити в місто Долину.

3. Негайно припинити скидання попутного газу в атмосферу.

4. У зв’язку із згортанням нафтовидобування, різким погіршенням екологічної безпеки у регіоні, місцевій владі терміново організувати та провести громадські слухання із залученням відповідних фахівців.
 
У разі не виконання вимог активісти залишають за собою право на мирні  акції протесту.