На Кіровоградщині депутати вимагають скасувати підвищення тарифів на водопостачання

На Кіровоградщині депутати Знам’янської міської ради вимагають від губернатора області та керівництва ОКВП «Дніпро-Кіровоград» призупинити рішення про чергове підвищення тарифів на холодну воду та водовідведення. Відповідне звернення на черговій сесії міськради зачитала депутат РУХУ НОВИХ СИЛ Наталія Тишкевич. Звернення було підтримано депутатами одноголосно.


Зокрема, тариф на холодну воду з 1 січня 2019 року складатиме для жителів міста 19 гривень 54 копійки за метр кубічний, а тариф на водовідведення – 14 гривень 78 копійок за кубометр.
«Таким чином, один кубометр лише холодної води обійдеться містянам майже у 35 гривень. При тому, що місячне споживання холодної води складає щонайменше 2-3 кубометри на людину. Додайте сюди ще рахунки за гаряче водопостачання і опалення у зимовий період, і стає ясно, що нічого, окрім багатомільйонних боргів ми не отримуємо! Причому такі грабіжницькі тарифи є одними з найвищих по Україні!», -обурилася Тишкевич.
Депутат нагадала, що 20 вересня поточного року Кіровоградська облрада ухвалила рішення про звернення до міських рад Кропивницького, Знам’янки , Олександрії, Світловодську та до селищної ради Маловисківського району щодо виділення з місцевого бюджету коштів на покриття різниці в тарифах на водопостачання та водовідведення для погашення заборгованості з електроенергії перед ОКВП «Дніпро-Кіровоград». Зокрема Знам’янській міській раді запропоновано виділити на це 1,6 млн гривень.
«У разі підвищення тарифів майже у двічі, порівняно з початком 2018 року, ми можемо отримати ситуацію, коли більшу частину свого бюджету місто віддаватиме на погашення боргів перед постачальником. Саме тому ми вимагаємо призупинити процедуру підвищення тарифів та провести фінансовий аудит діяльності ОКВП «Дніпро-Кіровоград» у 2016-2018 роках», - пояснила Тишкевич.
Нагадаємо, що раніше Коростишівська міська рада звернулася до президента України з вимогою скасувати постанову Кабміну про підвищення тарифів на побутовий газ для населення.