На Хмельниччині депутати міськради підтримали вимоги Маршу за майбутнє (ВІДЕО)

Хмельницька міська рада підтримала звернення до ВРУ та президента України з вимогою ухвалити закони про антикорупційний суд, зняття депутатської недоторканності та Виборчий кодекс. З відповідною громадською ініціативою виступив РУХ НОВИХ СИЛ Хмельницького. Про це повідомив координатор міської організації РНС Сергій Гидзула. За звернення проголосували  22 депутати Хмельницької міськради.

Як розповів активіст, ухваленню звернення передувала  багатомісячна робота з депутатами. Від самого початку представники РУХУ НОВИХ СИЛ виступили з міською ініціативою, яку підтримали понад сорок мешканців Хмельницького. Після чого документ був переданий до юридичного відділу міськради та розглянутий на депутатській комісії.


«Наше звернення розглядала депутатська комісія до складу якої входили представники всіх фракцій. Документ декілька разів на опрацювання і зрештою - поставили на голосування. Хоча у нас до останнього моменту не було стовідсоткової впевненості у тому, що наше звернення буде ухвалено. Ми розпочали цей процес ще восени минулого року і тільки зараз наше питання було поставлено на голосування і проголосоване», - зазначив Гидзула.Координатор РНС зазначив, що звернення не підтримали лише депутати від фракції  БПП та «Опозиційного блоку». Документ зазнав декілька редакцій, депутати намагалися уникнути будь-якої конкретики щодо законопроектів. Проте активістам РУХУ НОВИХ СИЛ вдалося наполягти на тому, щоб у зверненні йшлося про ухвалення Виборчого кодексу саме з урахуванням висновків Венеціанської  комісії.

"...від імені Хмельницької міської ради та громадян міста, наполягаємо на вжитті всіх можливих заходів щодо прискорення розгляду і остаточного прийняття проектів законів про внесення змін до Конституції України в частині скасування депутатської недоторканності, про антикорупційні суди, про Президента України та порядок припинення його повноважень, а також Виборчого кодексу України, відповідно до чинного законодавства та висновків Венеціанської комісії. Україна має бути збережена як держава, а її населення захищене від знищення!», - йдеться у зверненні.