На Хмельниччині активісти РНС долучилися до боротьби за збереження унікальної школи


РУХ НОВИХ СИЛ Хмельниччини підтримав вимоги батьків та педагогічного колективу Кам’янець-Подільської спеціалізованої школи-інтернату I-III ступеня «Славутинка», які не допустили ліквідацію у закладі молодшої школи.

Як розповів координатор РНС Хмельниччини Сергій Гидзула, Хмельницька облрада ухвалила рішення про реорганізацію та перейменування навчального закладу у Кам’янець-Подільській ліцей II-III ступеня «Славутинка». Таким чином передбачалося скорочення младших класів. Наразі педагогічний та учнівський колектив складається з 210 дітей та 28 вчителів.

Однак, незгодні з таким рішенням батьки та вчителі ініціювали скликання позачергової сесії Хмельницької облради та школи вийшли на пікет з вимогою зберегти у школі всі ступені навчання.

«Славутинка» - є унікальним учбовим закладом з поглибленим вивченням іноземних мов. Тут навчаються діти з усієї області. Рішення облради про скорочення початкової школи було ухвалено з метою, нібито, економії коштів місцевого бюджету. Але це нонсенс. Наразі всі школи фінансуються за рахунок субвенцій з державного бюджету. Отже, про ніяке скорочення не може бути мови!», - переконаний Сергій Гидзула.

Кординатор РНС додав, що школа була споруджена ще 1901 року . Тут викладало багато відатних педагогів, а серед випускників закладу чимало видатних. Під час Першої світової війни у Кам’янець-Подільському працював лікар і відомий письменник Михайло Булгаков ,який проводив операції у приміщені тодішньої жіночої гімназії, де було розмішено шпиталь.

Зрештою, під тиском громадськості, Хмельницька облрада ухвалила рішення про збереження школи першого ступеня у славнозвісній «Славутинці», а отже наступного року двері школи відкриються для нових першачків.

«Такі приклади громадської активності та консолідації зусиль доводять, що зміни в країні можливі. Звичайно, поки що все відбувається не так легко і прозоро, як нам хотілося. Проте сьогодні ми відстояли школу, а згодом зможемо досягти зрушень у масштабах цілої країни .Показово, що за свою школу вболівали батьки старшокласників і вчителі старшої школи, яких не мало торкнутися скорочення. Тому головне – не бути байдужими до власної долі і діяти усім разом!», - наголосив Сергій Гидзула.