На Донеччині 30 організацій підтримали зміну виборчого законодавства

У Краматорську тридцять представників громадських та політичних організацій поставили свої підписи під зверненням до Верховної Ради. щодо виборчої реформи. Від РУХУ НОВИХ СИЛ звернення підписав активіст РНС Краматорську Самуїл Мамченко.

«Зараз ОСТАННІЙ ШАНС для зміни виборчої системи За загальноприйнятою світовою практикою змінювати виборчі правила можна не менше, ніж за рік до наступних виборів. Такий тривалий час потрібно для якісного впровадження реформи, розробки усієї необхідної підзаконної документації, навчання виборчих комісій та підготовки виборчої інфраструктури. Наступні чергові вибори до Верховної Ради відбудуться восени 2019 року. Фактична виборча кампанія триватиме вже з початку 2019, тож нові правила потрібно приймати до кінця цієї сесії», - йдеться у зверненні.Активіст зазначив, що на акцію за виборчу реформу приїхали учасники і з сусіднього Слов'янську.

« У нашому місті теж є представники демократичних сил, які підтримують зміни в країні. Показово, що на акцію у Краматорськ приїхало чи мало активістів зі Слов'янську. Це демонструє єдність не тільки в нашому регіоні, а й об'єднавчий процес в усій країні. Адже Донбас - це Україна», - наголосив Мамченко.Він додав, що напередодні акції «Ні виборам по закону Януковича», міська влада оголосила, що на тому самому місці має відбутися ще один захід. Хоча організатори заздалегідь подали повідомлення у міськвиконком.

«Незважаючи на те, що ми вирішили брати участь у Всеукраїнській акції буквально в останній день, ми вдячні всім прихильникам, хто відгукнувся на заклик РУХУ НОВИХ СИЛ, а головне - підтримав зміни в країні. Тепер будемо сподіватися, що нас почують у Верховній Раді», - підсумував Мамченко.Нагадаємо, внаслідок тривалих кількатисячних акцій протесту під Верховною Радою України, ініційованих демократичними політсилами, 7 листопада 2017 року українські парламентарії врешті ухвалили проект №3112-1 в першому читанні, однак на тому все зупинилось. Законопроект передбачає голосування за відкритими списками і формування парламенту за пропорційною партійною системою.

Зазначимо, днями мирні протести за підтримку розгляду нового Виборчого Кодексу №3112-1 у другому читанні проходять у більшості обласних центрів України та інших міст, у столиці акція запланована на 17 травня.