На Буковині облрада засудила силовий розгін наметового містечка під ВРУ

Ченівецька обласна рада ухвалила звернення до ВРУ, Генпрокуратури, Кабміну з вимогою розслідувати численні факти порушення прав людини та неправомірні дії спецпризначенців під час розгону мирної акції 3 березня. Однак з трьох запропонованих на розгляд звернень депутати обрали той варіант документу, у якому відсутні прізвища Порошенка, Луценка, Авакова.

Про це повідомив в.о. координатора РНС Буковини Микола Малий.

«Ми готували свій текст звернення, який подав на розгляд комісії один з депутатів облради. Також своє звернення з цього приводу подали громадські діячі та учасники бойових дій. Проте коаліція депутатів облради підготувала більш м'який текст документу, який ухвалили на погоджувальній раді і  зрештою він  набрав більшу кількість голосів», - пояснив Микола Малий.

Активіст додав, що за основу ухваленого рішення було взято висновок Уповноваженого з прав людини, але там не йдеться про особисту відповідальність Авакова, Луценка, Порошенка за побиття і знущання над активістами та учасниками бойових дій.

«Фактично, є реакція облради на правове свавілля, яке відбулося 3 березня, і це вже добре. Проте, про прямий осуд  посадових осіб, вищого керівництва держави, говорити не можна. Однак, я вважаю, що навіть наявне звернення - це ще один сигнал до нашої влади», - підсумував Малий.
Нагадаємо, що 3 березня відбувся силовий розгін наметового містечка під Верховною Радою. Під виглядом проведення слідчих дій, спецпризначенці увірвалися до табору, зруйнували споруди і жорстоко побили активістів, серед яких були воїни АТО і жінки.