Мін’юст незаконно продовжує екстрадиційну перевірку після видворення Саакашвілі - адвокат

Міністерство юстиції продовжу екстрадиційну перевірку щодо Михайла Саакашвілі незважаючи на його видворення за межі держави. Це суперечить законодавству, бо перевірка не може проводиться без його присутності в Україні. 

Про це заявив адвокат лідера партії «РУХ НОВИХ СИЛ» Руслан Чорнолуцький, повідомляє прес-служба партії РНС. 

Захисник Михайла Саакашвілі Чорнолуцький 20 лютого подав адвокатський запит до Міністерства юстиції України з проханням повідомити на якій стадії триває екстрадиційна перевірка відносно Саакашвілі, яка була розпочата в 25 жовтня 2017 року, та яке рішення прийнято щодо перевірки у разі її завершення. 

Між тим, за словами Чонолуцького Мін’юст повідомив, що екстрадиційна перевірка щодо Саакашвілі ще триває.

«І це не зважаючи на те, що 12 лютого Михайло Саакашвілі фактично був видворений за межі України. Що можна перевіряти більше 5 місяців, для нас не зрозуміло», - зауважив адвокат.

Він відзначив, що згідно з законодавством, екстрадиційна перевірка не може проводитись без Михайла Саакашвілі і назвав продовження перевірки політичною розправою над лідером РНС. 

«Адже нормами КПК України передбачено, що за наслідками такої перевірки приймається рішення або щодо видачі, або щодо відмови у видачі. Таким чином, на сьогоднішній день, проведення такої екстрадиційної перевірки всупереч вимогам законодавства лише вкотре підтверджує про політизованість переслідувань Михайла Саакашвілі та спробу політичної розправи над ним, шляхом впливу на владні інституції», - наголосив адвокат. 

Нагадаємо, в 2014 році і в березні 2015 року Генпрокуратура вже відмовила Грузії в екстрадиції Михайла Саакашвілі через загрозу його політичного переслідування там і несправедливого рішення суду. У вересні 2017 року Грузія втретє звернулась про видачу Саакашвілі і в Мін’юсті розпочали екстрадиційну перевірку. Михайло Саакашвілі подав позов до Мін’юсту та Генпрокуратури з проханням визнати незаконними дії щодо такої перевірки.