Миколаїв долучився до акції «Ні виборам за законом Януковича!»

У Миколаєві відбулася акція «Ні виборам за законом Януковича!». На площі перед держадміністрацією зібралися активісти різних демократичних сил. Модератором заходу виступила громадська організація «Центр UA». Окрім активістів РУХУ НОВИХ СИЛ акцію підтримали ВО «Свобода» і «Національний корпус». По декілька своїх представників делегували «Демальянс», «Громадянська позиція», «Самопоміч».

Про це розповів координатор РУХУ НОВИХ СИЛ Миколаївщини Ігор Фінкельштейн.

«Мажоритарна система дозволяє кандидатам скуповувати колоси в окрузі, а пропорційна система дозволяє партійним босам продавати місця в прохідній частині свого списку. Ми виступаємо за перехід до пропорційної виборчої системи з відкритими регіональними списками. В цьому випадку виборець віддасть свій голос не тільки за конкретну політичну партію, а й за конкретного кандидата , якому він довіряє. Перехід до такої системи дозволить прийти до парламенту тим депутатам, які дійсно мають довіру народу», - пояснив Фінкельштейн.У підсумку на акції було ухвалено звернення до Миколаївської облради з закликом звернутися ВРУ з вимогою «негайно ухвалити в цілому проект Виборчого кодексу (законопроект № 3112-1) і встановити пропорційну виборчу систему з відкритими регіональними списками». Під зверненням підписалися представники всіх політичних партій та організацій, що брали участь в акції.  Після цього звернення було зареєстровано у канцелярії обласної ради.Нагадаємо, внаслідок тривалих кількатисячних акцій протесту під Верховною Радою України, ініційованих демократичними політсилами, 7 листопада 2017 року українські парламентарії врешті ухвалили проект №3112-1 в першому читанні, однак на тому все зупинилось. Законопроект передбачає голосування за відкритими списками і формування парламенту за пропорційною партійною системою.

Зазначимо, днями мирні протести за підтримку розгляду нового Виборчого Кодексу №3112-1 у другому читанні проходять у більшості обласних центрів України та інших міст, у столиці акція запланована на 17 травня.