Михайло Саакашвілі розмовляв з українцями у форматі телемосту про Україну майбутнього

Лідер партії РУХ НОВИХ СИЛ Михайло Саакашвілі під час прямого зв'язку з різними областями дав відповіді на питання, що турбують українців. 

Вони мали змогу поспілкуватись в форматі телемосту "Розмова про Україна майбутнього".  

Представники Дніпровської області підняли питання землі, адже зараз існує мораторій на її продаж, його хочуть скасувати. 

«Казино в Україні теж заборонені, тим не менш їх у нас безліч. Так само землю продають за різними схемами. У нас в сільському господарстві останнім часом з’явилось дуже багато китайців, і саме через такі схеми, до яких мають відношення прокурори, депутати, районні чи обласні чиновники. В результаті у нас немає нормального реєстру, незахищені фермери, і якщо при такому хаосі завтра дадуть «добро» на продаж землі, її за кілька днів розкуплять латифундисти, фермерів просто викинуть. Щоб цього не сталось треба створити справжній електронний реєстр, щоб уникнути рейдерських захоплень землі, має бути прозорість, обмеження на латифундистів і лише тоді приймати рішення», - відповів Саакашвілі.

Із Харкова Михайло Саакашвілі отримав запитання про можливість створення в Україні справді незалежного ЗМІ та отримання для цього фінансової допомоги ві європейських та американських донорів. 

«Ніхто замість нас нашу роботу не зробити. Створити і розвинути незалежний канал ми можемо самі. Я не очікую допомоги від Заходу, тому що після провалу Януковича весь Захід був захоплений що в Україну вернулась демократії, зараз вони зрозуміли що все не так і тут процвітає корупція. Ми маємо самі братись за це і не чекати допомоги», - відповів Саакашвілі.

У Черкасах наголосили, що бізнес в Україні чекає на податкову реформу, та поцікавились чи можлива заміна податку на додану вартість на податок з продажу. 

«Каха Бендукідзе наполягав на такому ще коли працював в Росії. Пробував впровадити в Грузії, та зрозумів, що це дуже важко. Якщо всі реформи в Україні підуть нормально, може це тут і спрацює бо кожна країна має свою специфіку», - відзначив Саакашвілі. 

Представники Полтави поцікавились у лідера РНС його баченням ведення і розвитку бізнесу у новій Україні. 

"Треба знизити податки, прибрати корупційну складову, і прибрати монополію олігархів. Україна на 70% виживає з малого бізнесу. Коли будуть створені нормальні умови для його розвитку то в Україну буде надходити все більше коштів. Малий бізнес має бути основою економічного росту України. ", - зазначив Саакашвілі.  

У Луганську люди стурбовані яким чином можливе повернення окупованих територій в Україну. 

"Цей шлях може проходити тільки через економічне зростання України. Ми зможемо повернути окуповані території лише тоді, коли будемо економічно і військово спроможні протистояти Росії. Нам потрібні наші успіхи і проблеми Росії, щоб їх повернути», - зазначив політик. 

У прямому включенні з Івано-Франківська поцікавились чи буде виборчий кодекс ухвалений у другому читанні і як українцям змусити Верховну Раду його прийняти. 

"Неочікувано для них пройшов кодекс в 1 читанні, і вони хочуть щоб він не пройшов у другому, або хоча б був кардинально змінений. Цього не вийде якщо вони зрозуміють, що нас багато і нас не подолати.3 грудня ми повинні зібратись і показати, що люди є і вони мають вимоги. Має відбутись переворот свідомості, щоб вони боялись народу, якщо народ не змусить владу боятись - нічого не вийде",- запевнив Саакашвілі.