Михайло Саакашвілі позивається до МВС

Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження у справі за позовом Михайла Саакашвілі до Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби. 

У своєму позові лідер РУХУ НОВИХ СИЛ просить суд визнати незаконним та нечинним Наказ МВС України №715 від 16 серпня 2012 року «Про затвердження зразків документів, які подаються для встановлення належності до громадянства України, прийняття до громадянства України, оформлення набуття громадянства України, припинення громадянства України, скасування рішень про оформлення набуття громадянства України та журналів обліку», Форма 19 (Заява про прийняття до громадянства України) в частині «Під судом та слідством на території іноземних держав не перебуваю». 

«Закон Украіни «Про громадянство» не містить вимог та підстав щодо отримання громадянства з посиланням на формулювання «Під судом та слідством на території іноземних держав не перебуваю», більше того, такого згадування немає ні в Конституції України, ні в інших законах. Це означає, що поява цієї фрази у встановленій формі Заяві про прийняття до громадянства (форма 19) на основі Наказу МВС є незаконною. Лише законом, який має вищу юридичну силу, визначаються питання та вимоги прийняття громадянства, - пояснив адвокат Руслан Чорнолуцький. - Саме тому був поданий позов, яким ми хочемо скасувати використання цього формулювання у документах на отримання громадянства».

Як повідомляє прес-служба суду, розгляд адміністративної справи призначений на 4 грудня.