Мери від РНС cтали лідерами рейтингу прозорості місцевих бюджетів

Місто Нетішин, що на Хмельниччині та місто Заліщики Тернопільської області, які очолюють мери від РУХУ НОВИХ СИЛ, увійшли у першу п’ятірку міст з найбільш відкритим та прозорим використанням бюджетних коштів. 

Про це свідчать проміжні результати Національного конкурсу «Є-data Рейтинг». 

Голова міста Нетішин Олександр Супрунюк був обраний від партії ВОЛЯ, яка об’єдналася з партією «РУХ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі», а міський голова Заліщиків Алла Квач свого часу публічно заявила про підтримку Михайла Саакашвілі і є членом Ради партії обласної організації. 

Обидва мери та їх команди переконані: якщо ми будуємо нову Україну, починати треба з себе і зі свого міста, і діяти треба негайно. 

«Таке високе місце у рейтингу стало для нас повною несподіванкою. Ми просто кожного дня робимо свою роботу, не крадемо і не беремо хабарів. Електронне звітування з розподілу бюджетних коштів почалося у Заліщиках тому що так вимагало законодавство. Все має бути по закону. Я так люблю», — поділилася своїми враженнями Алла Квач. 

Олександр Супрунюк теж дізнався про лідерські позиції Нетішина у рейтингу майже випадково. Проте він давно переконався у всіх перевагах електронного самоврядування і продовжує впроваджувати новітні технології у роботу адміністративних установ і комунальних підприємств. 

«Нетішин одне з перших міст, яке почало впроваджувати електронні закупівлі та звітування перед громадою. Тоді це викликало певний супротив, довелося замінити керівників майже всіх комунальних підприємств. Проте зараз ми можемо бачити результати. Незабаром ми запустимо систему електронного документообігу, у лікарні вже працює запис за електронною чергою. Адже наше місто має бути не тільки відкритим, а й комфортним для кожного мешканця», — наголосив Олександр Супрунюк. 

Наразі п’ятірка лідерів-міст, влада яких найбільш відкрита для громадськості, виглядає так: м.Заліщики (Тернопільська обл.), м.Сколе (Львівська обл.), м.Нетішин (Хмельницька обл.), м.Лубни (Полтавська обл.), м.Новий Розділ (Львівська обл.). Всього у конкурсі бере участь 461 місто України. 

Нагадаємо, що конкурс триватиме до кінця 2017 року. За фінальними результатами конкурсу буде сформовано рейтинг найбільш прогресивних е-міст та мерів, що надають громадськості можливість долучитися до розвитку міста, роблячи його більш комфортним для життя.