Мери трьох найбільших міст Сумщини підтримали вимоги Саакашвілі (ФОТО, ВІДЕО)

Міські голови Сум, Конотопа та Глухова підтримали вимоги, які висунули до президента Михайло Саакашвілі, Юрій Дерев’янко та представники інших політичних сил. Про це йшлося під час мітингу у Сумах 8 жовтня 2017 року. 

Перед кількатисячним натовпом сумчан виступили лідер РУХУ НОВИХ СИЛ Михайло Саакашвілі, член політради РНС нардеп Юрій Дерев’янко, мер міста Суми Олександр Лисенко, мер Конотопа Артем Семенихін та мер Глухова Мішель Терещенко. Також у заході взяли участь народний депутат Сергій Лещенко та голова руху «Справедливість» Валентин Наливайченко. 

«Я дякую всім, хто сьогодні приїхав, Наливайченку, Саакашвілі, народним депутатам, тому що нам потрібна ваша підтримка, підтримка місцевого самоврядування. А місцеве самоврядування – це громада нашого міста. За громаду, за Сумщину, за Україну, за перемогу!», — сказав міський голова Сум.

Народний депутат Сергій Лещенко нагадав сумчанам, що саме українці є справжніми господарями України і настав час голосно заявити про це діючій владі під час акції 17 жовтня. 

«Ми не повинні змагатися за нового царя, ми повинні створювати державні інституції, які працюватимуть незалежно від того, хто прийде до влади. Тому 17-го жовтня ми збираємо людей у Києві, щоб змусити почути їх у Верховній Раді, за товстими стінами, що є власники у України і ці власники – ви», — підкреслив Лещенко. 

Депутат нагадав, що серед основних вимог, до діючої влади є створення антикорупційного суду і зміна виборчого законодавства. 

«Щоб ми ухвалили закон про антикорупційний суд. Ми маємо поміняти закон про вибори,щоб більше не було мажоритарки, тому що через мажоритарку вони потрапляють у Верховну раду і крадуть ваші гроші. Ми маємо прибрати недоторканність. Тому що вони йдуть туди, як за броніжелетом. Тому наші вимоги: новий закон про вибори, скасування недоторканності і антикорупційний суд, який буде ухвалювати рішення по справах антикорупційного бюро. Ми маємо ухвалити закон про імпічмент, який поставить на місце кожного наступного президента», — сказав Лещенко.

На думку лідера РУХУ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі досягти змін в країні вдасться вже тоді, коли Петро Порошенко просто виконає власні обіцянки:

«Треба просто вимагати від президента те, що він обіцяв. Він нам обіцяв, що посадить своїх друзів. Є члени «сім’ї»: Гладковський, Березенко, Кононенко, Довгий, Григоришин, Грановський. Є два головних бізнес-партнери: Медведчук і Ахметов. Хай він порушить справи проти цих людей. І для цього потрібні антикорупційні суди», — пояснив Саакашвілі

Наступна вимога до президента – продаж усіх його бізнес-активів. 

«Друге: він обіцяв продати увесь свій бізнес. Поки у нього є власний бізнес, він думає, як потопити бізнес усіх інших. Де б він не був, всюди залишається пустка, тому що він зацікавлений, щоб у цій сфері більше ніхто не працював би. Він має це все продати, прозоро через аукціон, взяти гроші і відійти від бізнесу», — переконаний Саакашвілі. 

Третя обіцянка президента, а саме – змінити склад ЦВК, також досі не виконана. Ну, і звичайно, болючою темою для усіх українців є надвисокі тарифи на енергоносії. 

«Третя обіцянка: виборча комісія. Потрібна нова виборча комісія і новий виборчий закон і я вас запевняю, будуть нормальні вибори. Тарифи: у нього головний бізнес-партнер – Ахметов. Як би Аметов не давав 50% Порошенку, у вас було б на 50% більше грошей. Люди, переселенці з Донбасу, втратили все і лише одна людина звідти в минулому році отримала 2млрд 600 млн доларів додаткового прибутку. Це Ахметов – головний бізнес-партнер Порошенка», — підсумував Саакашвілі. 

Як зазначив координатор РУХУ НОВИХ СИЛ на Сумщині Андрій Зозулінський, політичні сили повинні об’єднатися навколо спільної мети, попри всі суперечки і відмінності у поглядах.

«Сьогодні мова йде не про політичні амбіції, а про майбутнє нашої держави. Нам потрібні рішучі дії для порятунку нашої країни і подолати політичну кризу в Україні можна тільки разом. Тільки консолідувавши зусилля ми зможемо втілити в життя наш план змін. І хоча об’єднання навколо нашої мети зовсім не означає створення єдиної політичної сили, ми готові до співпраці з тими, хто поділяє наші погляди», — сказав Зозулінський.

Нагадаємо, що що лідер РУХУ НОВИХ СИЛ Михайло Саакашвілі і член політради РНС нардеп Юрій Дерев’янко висунули п’ять вимог до президента, які озвучать під ВРУ 17 жовтня. Зокрема РУХ НОВИХ СИЛ вимагає порушити справи проти одіозних олігархів, продати бізнес-активи президента, розпустити уряд і ВРУ, розпустити ЦВК та звільнити його керівника, а також – знизити тарифи для населення.