Кривонос: Люди, яких протягом двох днів тероризували інформацією про напади і розстріли, евакуювали Саакашвілі з Шегинів

Прихильники Михайла Саакашвілі, які приїхали до кордону з Польщею 10 вересня, щоб зустріти його, здійснили евакуацію людей з пункту пропуску Шегині після повідомлення про замінювання та можливий вибух. 

Про це заявив член політради партії РУХ НОВИХ СИЛ Семен Кривонос під час судового засідання в Мостиському районному суді Львівської області щодо перетину кордону лідером РУХУ НОВИХ СИЛ Михайлом Саакашвілі.

За словами Кривоноса, який виступав в суді у якості свідка, напередодні прибуття Саакашвілі в Україну звучали заклики від деяких політиків та погрози розстрілу на ураження людей на кордоні.

Кривонос повідомив, що люди, які приїхали в пункт пропуску Краковець, щоб зустріти Михайла Саакашвілі, розбили там табір.

"До цього табору прибуло кілька автобусів людей спортивної зовнішності, тітушек. Ми повідомили про це поліцію та намагались встановити їхні особи", - повідомив свідок.

За словами Кривоноса, 10 вересня почались різні провокації.

"Близько 200 осіб почали нападати на табір. Також людям почали приходити повідомлення (SMS - ред.) про те, що Саакашвілі не пропущений через Краковець. Хто їм дав доступ до наших телефонів?", - обурився активіст.

Кривонос також поінформував, що близько 17.30 у тітушек була знайдена зброя, що задокументувала поліція та активісти.

"Я рухався з Мостиської-2, де був знайдений мікроавтобус зі зброєю, близько 19.00 - 19.15 я прибув на Шегині. Я дізнався, що у натовпі говорили про міну", - розповів активіст.

"Уявіть собі психоемоційний стан людей, яких протягом двох днів тероризували про напади, розстріли, коли вони почули слово "замінування", - підкреслив Кривонос.

За його словами, люди почались рухатись синхронно, при цьому не було ніякого заклику до цього і евакуювали Саакашвілі, народних депутатів і журналістів з небезпечної зони.

"З натовпу чули всі "рятуйте людей", - додав Кривонос.

Відповідаючи на уточнюючи питання адвокатів Саакашвілі про те, чи було людям відомо про блокування потягу Перемишль-Львів на території Польщі, Кривонос відповів, що люди знали про це.

Кривонос також підкреслив, що протягом двох тижнів до 10 вересня РУХ НОВИХ СИЛ вів інформаційну кампанію про те, що Михайло Саакашвілі має право приїхати в Україну, і люди були про це проінформовані.

Адвокат Саакашвілі також запитав Кривоноса, чи бачив він, щоб працівники ДПС евакуйовували людей з пункту пропуску.

"Лінія прикордонників стояла і не рухалась, ніякої евакуації не було", - відповів Кривонос.

Нагадаємо, перше засідання Мостиського районного суду у справі щодо перетину кордону Михайлом Саакашвілі відбулось 18 вересня. Під час засідання Саакашвілі під час засідання заявив, що жодна людина не перетнула кордон в Шегинях. «Про який прорив кордону можна говорити, коли жодна людина не перетнула кордон? Там де я був, ніхто нікого пальцем не зачепив», — підкреслив Саакашвілі.