Комітет щодо подій в Шегинях перетворився на майданчик для оголошення політичних оцінок – адвокат Саакашвілі (ВІДЕО)

Засідання комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності щодо подій в Шегинях 10 вересня перетворилось на майданчик для оголошення політичних оцінок. 

Про це заявив адвокат лідера РУХУ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі Маркіян Галабала після засідання комітету.

«Нічого нового особливо сьогодні я не почув, оскільки на засідання комітету дане питання виносилося паном Мосійчуком. Загадаймо його заяви напередодні 10 вересня 2017 року, коли він закликав прикордонників застосовувати зброю до мирних протестувальників», - сказав Галабала.

«Тому зрозуміло, що засідання комітету було використано як політичний майданчик для оголошення політичної оцінки подій, які мали місце», - додав адвокат.

Він повідомив, що вже відомою була позиція Державної прикордонної служби, оскільки вона вже була відображена в судових засіданнях по притягненню до адмінвідповдальності Саакашвілі.

«Вона є незмінною. Вони вважають, що не повинні були евакуйовувати громадян з пункту пропуску, що є однозначно неправомірним. Громадяни перебували на території України, вони могли бути евакуйовані виключно в одному напрямку. Не може представник ДПС евакуйовувати особу на територію іншої суверенної держави, де не поширюються його повноваження», - підкреслив Маркіян Галабала.

Заступник голови комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності та учасник подій в Шегинях 10 вересня Павло Костенко заявив, що під час засідання деякі народні депутати знову пробували перевести комітет в політичне русло, «звинувачувати в якихось проривах, якихось злісних порушеннях аж до сепаратизму».

«Зрозуміло, що по факту представлених звинувачень ніяких документів немає, немає тої значної кількості постраждалих осіб після цих подій. Ми в своїй правоті юридичній повністю впевнені. Розуміємо, що ця всі ситуація підігравалась дуже сильно політично: зупинка поїзда, неіснуюче замінування кордону», - підкреслив народний депутат.

Він додав, що ці дії були спрямовані лише на одне – не допустити Михайла Саакашвілі на територію України і якимось чином його локалізувати за кордоном.

За словами Костенка, зараз ситуація змінилась – Саакашвілі знаходиться в Україні і має право відстоювати свою позицію в судах.

«Комітет тільки показав, що в принципі ніяких підстав, ніяких потреб організувати оцей весь шабаш протягом м’ясця по його зупинці не було ніякої логіки. Це було чисто політичне замовлення. На жаль всі правоохоронні інститути влади і прикордонна служба приймали в цьому участь», - підкреслив Костенко.

Нагадаємо, під час засідання комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності щодо подій в Шегинях 10 вересня перший заступник голови ДПСУ Василь Серватюк повідомив, що у відношенні 23 осіб встановлені факти непокори працівникам ДПСУ.

Також за його словами, Державна прикордонна служба України встановила 41 людину, яка незаконно перетнула польсько-український кордон разом з Михайлом Саакашвілі.

За його словами, після подій на кордоні ДПСУ заборонила в'їжджати на територію України десятьом громадянам Грузії, а ще шести громадян Грузії позбавили посвідки на тимчасове проживання.