У Раді визнали, що процедуру імпічменту можна розпочати 226 голосами (ДОКУМЕНТ)

Для здійснення першого кроку щодо відставки Порошенка, ініціювання процедури імпічменту Президента, необхідно всього лише 226 підписів народних депутатів.

Про це повідомив голова Комітету з питань правової політики і правосуддя Руслан Князевич одній з лідерів партії РУХ НОВИХ СИЛ Ользі Галабалі, яка зареєструвала на сайті ВРУ петицію щодо невідкладного ухвалення законопроекту про імпічмент Президента.

«Лише після ініціювання питання про усунення Президента України з поста в порядку імпічменту парламент має право створити спеціальну тимчасову слідчу комісію для проведення розслідування.», - пояснив Руслан Князевич.

За його словами, лише після ініціювання самої процедури імпічменту парламент має право створити спеціальну слідчу комісію, створення якої зараз є законодавчою прогалиною і потребує окремого закону.

«Весь цей час, користуючись суперечністю деяких норм Регламенту Верховної ради та за відсутності роз’яснення, парламентарі стояли на позиції, що процедуру імпічменту неможливо ініціювати без законодавчого врегулювання питання створення тимчасової слідчої комісії. І саме для цього ми вносили відповідний законопроект. Офіційної відповіді щодо роз’яснення ми не могли отримати протягом 6-ти місяців акцій протесту. Нарешті ми отримали офіційну відповідь. Де позиція Верховної Ради є іншою, ніж публічні заяви депутатів. Для самої процедури ініціювання імпічмену немає законодавчих перешкод. Для ініціювання потрібно письмове подання від 226 народних депутатів", - додала вона.

Ольга Галабала відзначила, що після ініціювання процедури імпічменту виникне законодавча прогалина щодо створення комісії, яка б мала провести розслідування злочинів Порошенка. Але це вже наступний етап. А перший крок - ініціювання, потрібно зробити негайно.

"Тепер у Верховній Раді кажуть, що певні проблеми є, але перший крок до імпічменту можна робити вже без зміни законодавства. Процедура імпічменту складається з трьох основних етапів: ініціювання процедури імпічменту, створення тимчасової слідчої, яка буде розслідувати питання вчинення президентом злочинів чи державної зради і третій етап - прийняття рішення щодо усунення Президента з поста в порядку імпічменту», - пояснила Галабала.

Нагадаємо, один з лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ нардеп Юрій Дерев'янко зареєстрував в Парламенті законопроект №7248 "Про Президента України та порядок припинення його повноважень" про імпічмент Президента РУХ НОВИХ СИЛ від грудня 2017 року провів низку Маршів за прийняття цього законопроекту та добровільної відставки Порошенка.