Касаційну скаргу Саакашвілі на відмову у додатковому захисті відхилили без виклику адвокатів до суду

Касаційну скаргу Саакашвілі на відмову ДМС у Київській області у додатковому захисті Касаційний адмінсуд відхилив, її розглянули без виклику адвокатів, порушуючи право на захист Михайла Саакашвілі. 

Про це повідомив адвокат Михайла Саакашвілі Руслан Чорнолуцький, інформує прес-служба РУХУ НОВИХ СИЛ. 

6 лютого захист Саакашвілі звернувся до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного суду зі скаргою на рішення судів першої та апеляційної інстанції у справі відмови Управління ДМС України в Київській області в оформленні документів про надання статусу особи, що потребує додаткового захисту. 

Як повідомив адвокат Чорнолуцький, постановою Касаційного адміністративного суду у складі Верхового суду від 28 березня в задоволені вимог касаційної скарги відмовлено, рішення судів попередньої інстанції залишено без змін. Адвокат Руслан Чорнолуцький зауважив, що захисників Саакашвілі не викликали на засідання, де розглядали касаційну скаргу. 

«Суд, не вбачав за необхідне викликати представників Михайла Саакашвілі до суду з метою здійснення професійного захисту прав та інтересів Михайла та розглянув спір без виклику сторін у попередньому засіданні. Здійснюючи правосуддя без виклику сторін, суд, на нашу думку, непрозоро та заангажовано розглянув справу, не надавши жодної оцінки додатковим доводам захисту Саакашвілі і просто відмовив в задоволені вимог касаційної скарги, взявши за основу рішення лише один аргумент ДМС. Такий формат узурпованого судочинства, з ручним контролем зі сторони Банкової не дає жодних надій на те, що наша держава за участі існуючої влади стане дійсно Європейською», - відзначає адвокат. 

За словами адвоката, Михайло Саакашвілі звертатиметься до Європейського суду щодо несправедливого рішення і відмови у наданні йому додаткового захисту. 

«Незважаючи на ухвалене несправедливе рішенні Верховного суду, Михайло Саакашвілі заявляє та має намір відстоювати порушені права у Європейсmкому суду з прав людини», - додав Чорнолуцький. 

Нагадаємо, адвокати в інтересах Михайла Саакашвілі оскаржують у Європейському суді з прав людини дії влади щодо жорстокого поводження під час незаконного затримання та видворення його з України, а також протиправність дій Президента України Порошенка під час позбавлення Саакашвілі громадянства.