Грузинського журналіста, який висвітлює діяльність Саакашвілі, хочуть депортувати через начебто «загрозу безпеці України»

Вчора Михайло Саакашвілі на своїй сторінці у Facebook повідомив, що Державна міграційна служба не подовжила посвідку на проживання в Україні журналісту з Грузії: «Тамазо Шавшишвілі, журналісту грузинської телекомпанії Руставі-2, який був відряджений висвітлювати діяльність Саакашвілі, скасували посвідку і він повинен негайно покинути територію України як «загроза безпеці країни».

Сьогодні адвокат Шавшишвілі Руслан Чорнолуцький подав скаргу до Державної міграційної служби України на рішення ДМС Києва, у якій просить відмінити його та задовольнити заяву журналіста на подовження посвідки на проживання в Україні.  

«Оскільки нами була подана така скарга, хочу зазначити, і про це вже повідомлені відповідні відомства, що примусове видворення та депортація Тамаза Шавшишвілі є незаконною допоки не буде винесено остаточне рішення по цьому питанню», - зазначив адвокат.

Як повідомив Руслан Чорнолуцький, жодних пояснень щодо причин, у чому саме журналіст може становити загрозу не було надано. Тому захисник направив адвокатські запити до СБУ, МВС, ДМС та Державної прикордонної служби з метою з’ясувати, чи направлялись до міграційної служби офіційні документи, що містять відомості про те, що дії Шавшишвілі загрожують національній безпеці, громадському порядку, здоров’ю, захисту прав і законних інтересів громадян України та інших осіб, що проживають в Україні.