ГПУ та СБУ почали арешти лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ

Активісти РНС вже отримали першу відповідь влади на Марш за імпічмент: від вчорашнього дня троє людей стали жертвами переслідувань.

Про це повідомили лідери РНС, активісти та адвокати на брифінгу в понеділок. (МАТЕРІАЛИ)

Член Ради партії РНС Ольга Галабала відзначила, що станом на сьогодні 500 активістів перебуваються під політичними репресіями, п’ятеро з них сидить у СІЗО, 3-оє під домашнім арештом, ще 450 допитуються за надуманими кримінальними справами після участі в акціях.

Також за інформацією активістів РНС, протягом останнього тижня з близько 100 людьми-ключовими активістами партії СБУ проводили бесіди, заявляли що Саакашвілі не буде в Україні скоро, і радили триматись від нього подалі.

Представники РНС повідомили про резонансну інформацію – затримання керівника Київського обласного осередку партії РНС Северіона Дангадзе.

"Те, що трапилось з Северіоном, це демонстрація СБУ того, що з ними буде, якщо вони не припинять займатись своєю діяльністю. На в’їзді в Полтаву його затримали представники ГПУ і СБУ вночі. Він утримується в слідчому ізоляторі СБУ за адресою: Аскольдовий провулок, 3а, чудом допустили до нього адвокатів"- розповіла Галабала.

За її інформацією, Северіона Дангадзе хочуть звинуватити у порушенні ч. 2 ст. 256 КК - "Сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності".

Адвокат Юлія Сидорчук повідомила, що в понеділок ввечері планується вручення підозри Дангадзе, пояснень захисникам не надають.

Ще одна особа, яка потрапила під політичні репресії – журналіст, письменник, співзасновник «Центру вільної економіки імені Bendukidze» Володимир Федорін.

«Я знаходжусь в оперативних розробках спецслужб з серпня. Є справа про злочинне угрупування Януковича, щодо подій 2010-14 рр.. Влітку до цієї справи Генпрокурор вирішив притягнути міністра фінансів Данилюка, а в жовтні додалась і діяльність «Центру вільної економіки імені Bendukidze». Так шиються справи нащадками НКВД. В листопаді прокурор АТО Кулик, з сумнозвісним минулим, дав доручення СБУ перевірити мене як керівника цього центру на причетність до передачі інформації представникам іноземних держав, а також на наявність будь-якої іншої компроментуючої інформації», - розповів Федорін.

«Динаміка подій в країні загрозлива, сподіваюсь, що ми всі разом доведемо, що так робити не можна, і будь-хто, хто спробує створити диктатуру, отримає належну відповідь від людей", - додав він.

Адвокат Павло Богомазов підкреслив, що представники СБУ та ГПУ діють всупереч нормам Кримінально-процесуального кодексу.

«З однієї сторони є Кримінально-процесуальний кодекс, з іншої - сімейний підряд від Генпрокуратури до СБУ, який хоче перевірити будь-яку наявну компрометуючу інформацію проти активістів. На підставі цього доручення вони можуть здійснювати кримінальний тиск, затримання, обшуки всіх хто має відношень до «Центру вільної економіки імені Bendukidze»», - відзначив Богомазов.

Адвокат Микола Неділько повідомив, що за адвокатами відбувається постійне стеження спецслужб.

Активіста партії РУХ НОВИХ СИЛ, кандидата наук з державного управління, випускника Європейської академії Назара Сіцінського вночі затримали представники ГПУ і СБУ, коли той перебував у Львові у своїх справах.

«Вчора на парковці біля торгового центру у Львові я почув «стояти! Працює СБУ!». П’ятеро співробітників СБУ з автоматами поклали мене на землю, вдягли наручники, вдарили по голові, щоб не міг встати. Потім посадили мене в бус і тримали там близько 5 годин. Причину затримання не сказали, відмовили у допомозі адвоката, погрожували, що відвезуть мене в ліс. Представники ГПУ допитувались чим я займаюсь в партії», - розповів Сіцінський.

Один з лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ народний депутат Юрій Дерев’янко повідомив, що у вівторок, 5 грудня, лідер РУХУ НОВИХ СИЛ Михайло Саакашвілі звернеться до правоохоронних органів з повідомленням по злочин, який вчиняє проти партії РНС організована група осіб, в яку входять генпрокурор Юрій Луценко та голова СБУ Василь Грицак.

 «Завтра лідер РУХУ НОВИХ СИЛ Михайло Саакашвілі буде звертатись до правоохоронних органів з повідомленням про злочин стосовно порушення кримінального провадження щодо організованої групи осіб: генпрокурора Юрія Луценка, голови СБУ Василя Грицака , його заступників Демчини, Кононенка, та ряду інших високопоставлених чиновників, які сьогодні виконують незаконну вказівку Порошенка», - заявив Дерев’янко.

Нагадаємо, у неділю, 3 грудня в Києві пройшов 20-тисячний Марш за імпічмент, учасники якого вимагали ухвалити закон про імпічмент Президента.