Генерал-майор Єгоров під час суду озвучив суперечливу інформацію стосовно замінування пункту пропуску Шегині (ВІДЕО)

Начальник Західного регіонального управління ДПС України, генерал-майор Володимир Єгоров надавав суперечливу інформацію стосовно часу отримання повідомлення про замінювання пункту пропуску Шегині, а також джерел отримання такої інформації. 

Про це заявив адвокат Саакашвілі Маркіян Галабала під час засідання Мостиського районного суду у справі про перетин кордону лідером РУХУ НОВИХ СИЛ Михайлом Саакашвілі.

Відповідаючи на питання адвокатів, Єгоров повідомив, що у прикордонників є сигнал "Набат", який інформує склад прикордонного наряду про те, що є ознаки замінування або виявлення вибухового пристрою.

"А вже безпосередньо до команд, по яким діють, відноситься команда "Бар'єр", яка передбачає вже конкретні дії прикордонного наряду, інших сил та засобів", - розповів Єгоров.

Відповідаючи на уточнююче запитання адвоката Маркіяна Галабали, Єгоров повідомив, що команда "Бар'єр" надійшла до того часу, коли Саакашвілі, на його думку, порушив державний кордон.

"Орієнтовно о 17.40 від старшого зміни прикордонних нарядів, який на той час знаходився в пункті пропуску Шегині, майора Малого надійшла мені доповідь про те, що він отримав інформацію від оперативного чергового прикордонного загону про те, що на телефон чергового Служби безпеки обласного управлінню Львівської області надійшов сигнал від оперативного чергового МНС про отримання анонімного дзвінка на телефон МНС про можливе замінування пункту пропуску Шегині", - заявив гоенерал-майор. Він додав, що після цього було оголошено команду "Бар'єр".

За словами адвоката Галабали, попередній свідок Олександр Бродський повідомив, що команда "Бар'єр-Паркан" була оголошена в зв'язку з побиттям прикордонника.

Однак Єгоров заявив в суді, що цього не пам'ятає.

Він додав, що прибув на пункт пропуску Шегині близько 15.00, коли пролунали заклики зі сцени в Краківці зустрічати Саакашвілі в Мостиській-2, що знаходиться поруч з Шегинями.

"В протоколах допиту і на відео ви вказуєте, що повідомлення про замінювання надійшло від оперативного чергового СБУ. А щойно ви сказали, що повідомлення про замінування поступило від МЧС", - заявив Галабала.

Єгоров також повідомив, що замість сигналу "Набат", повинен був надійти інший сигнал -"Набат-анонім".

"Ми отримали сигнал "Набат", але мали отримати сигнал "Набат-анонім", що говорить про те, що не виявили безпосередньо самого вибухового пристрою, проте є анонімна інформація про замінування пункту пропуску. Але порядок дій в одному і в іншому випадку майже ідентичний ", - сказав Єгоров.

Генерал-майор вважає, що можливо особовий склад розгубився в нестандартній конфліктній ситуації і не повністю озвучив сигнал.

Маркіян Галаба також звернув увагу у розходженні свідчень щодо часу отримання інформації про замінування.

"В рапорті від 12 вересня ви вказуєте, що о 18.40 від чергового УСБУ Львівської області надійшла інформація про те, що о 18.07 до них надійшов анонімний телефонний дзвінок про замінування пункту пропуску Шегині. В протоколі допиту як свідка від 14 числа - ви вказуєте, що близько 17.25 від оперативного чергового вам стало відомо про анонімний дзвінок про замінування пункту пропуску. Під час спілкування з Саакашвілі ви вказували, що о 18.07 від оперативного чергового надійшла інформація, що заміновано пункт пропуску Шегині", - звернув увагу адвокат на розбіжності.

Єгоров пояснив це або технічною помилкою, або тим, що він міг помилитись, коли давав свідчення Нацполіції.

Нагадаємо, перше засідання Мостиського районного суду у справі справі адміністративного порушення Михайлом Саакашвілі під час перетину кордону відбулось 18 вересня. Під час засідання Саакашвілі заявив, що жодна людина не перетнула кордон в Шегинях. «Про який прорив кордону можна говорити, коли жодна людина не перетнула кордон? Там де я був, ніхто нікого пальцем не зачепив», — підкреслив Саакашвілі.