Галицький райсуд відмовився відпустити учасника АТО Бурцева, який зустрічав Саакашвілі, під домашній арешт (ВІДЕО)

Слідчий суддя Галицького районного суду міста Львова Віталій Стрельбицький відмовив у задоволенні клопотання адвоката Валерії Коломієць в інтересах учасника АТО Олександра Бурцева, який зустрічав Михайла Саакашвілі на кордоні, про зміну запобіжного заходу з тримання під вартою на домашній арешт. 

«Законних підстав для задоволення клопотання немає», - сказав суддя. Він повідомив, що ухвала може бути оскаржена в Апеляційному суді Львівської області протягом 5 днів з дня її проголошення.

Адвокат Валерія Коломієць під час розгляду справи наголошувала, що Бурцев, який хворіє на цукровий діабет, потребує медичної допомоги, що не надається на належному рівні в умовах слідчого ізолятору.

«Стан здоров’я Бурцева різко погіршився - він майже тиждень перебував в лікарні Швидкої допомоги. Зараз він перебуває у Львівській установі виконання покарань, яка не може відповідати за непорушення його права на життя і здоров’я», - заявила Коломієць.

За словами адвоката, коли інсулінозалежна особа вимагає добової дози інсуліну більше 60 одиниць - це вже є підставою для того, щоб звільняти його від відбування покарання, тому що така особа не може перебувати під вартою.

«Сьогодні за останніми показниками рівень інсуліну, який на добу споживає мій підзахисний, – 62. На сьогоднішній момент це абсолютне катування. Навіть якщо б він був визнаний винним у злочинах, які йому інкримінують і засуджений до ув’язнення, все одно він не міг би відбувати покарання», - підкреслила Коломієць.

Сам Олександр Бурцев поскаржився на те, що в нього почав падати зір, однак в СІЗО йому не надали консультації офтальмолога.

Народний депутат, член Ради партії РУХ НОВИХ СИЛ Юрій Дерев’янко, який був присутній в суді під час втрати свідомості Бурцевим та відвідував його в лікарні, заявив, що дії, які вчиняють по відношенню до активіста – це ніщо інше, як тортури.

«Це політичне переслідування неугодних, виконання незаконних команд Президента Порошенка та тортури до затриманого!», - підкреслив Дерев’янко.

Нагадаємо, 13 вересня Галицький районний суд міста Львова присудив учаснику АТО Олександру Бурцеву, який зустрічав лідера РУХУ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі 10 вересня в пункті пропуску Шегині, 60 діб арешту в якості запобіжного заходу без права внесення застави.

25 вересня Бурцев втратив свідомість і впав у кому прямо під час оголошення рішення Апеляційного суду Львівської області.