Галицький райсуд Львова розгляне обрання запобіжного заходу Сакварелідзе о 18.00 в п’ятницю

Засідання Галицького районного суду по обранню запобіжного заходу члену Ради партії «РУХ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі» Давіду Сакварелізде призначене на 18.00 15 вересня.   

У п’ятницю народні депутати Юрій Дерев’янко, Єгор Соболєв, Павло Костенко, Альона Шкрум, Іван Крулько, Дмитро Добродомов, активісти РУХУ НОВИХ СИЛ та адвокати прийшли у Галицький райсуд Львова, щоб повідомити, що засідання для обрання запобіжного заходу лідеру РНС Давіду Сакварелідзе було призначене із порушенням законодавства та попросити перенести засідання в межах терміну, передбаченого законом. 

Раніше адвокати Сакварелідзе отримали повістку на засідання, яке мало відбутись в понеділок, 18 вересня, о 14.25.

 За словами Юрія Дерев’янка, це є порушення ст. 186 Кримінально-процесуального кодексу України, згідно з якою обрання запобіжного заходу має відбутись невідкладно, але не пізніше ніж через 72 години. 

«Сам Давід Сакварелідзе, як відповідальна людина, просить, щоб терміни не затягувались і порушували встановлені законом терміни», - заявив адвокат Павло Богомазов.

Адвокат Маркіян Галабала повідомив, що час засідання ймовірно не випадково призначили на 14.25, оскільки о 15.00 в понеділок має відбутися розгляд справи щодо Михайла Саакашвілі в Мостиському районному суді. 

«Це робиться спеціально, щоб розпорошити увагу адвокатів, журналістів та активістів», - вважає член політради партії РНС Іван Слободяник.

Після годинного очікування суддя, який веде дану справу, повідомив, що розгляд справи перенесено на 9.30 понеділка, 18 вересня, що формально вкладається в терміни, визначені законодавством.

Юрій Дерев’янко зауважив, що до 10.13 понеділка суд вже має завершити обрання запобіжного заходу.

«О 10.13 (в п’ятницю) зареєстровано клопотання від прокурора, тобто 72 години збігає о 10.13 в понеділок» - зауважив нардеп.

Тоді суддя заявив, що готовий піти назустріч та розглянути справу в п’ятницю, 15 вересня, але лише якщо на засідання зможуть з’явитись представники прокуратури.

Пізніше він повідомив, що засідання суду призначене на 18.00 в п’ятницю.

Нагадаємо, Давіду Сакварелідзе інкримінують те, що він чинив опір працівникам правоохоронних органів та у незаконному переправлені групи осіб через державний кордон України, шляхом усунення перешкод та за попередньою змовою осіб. 

При цьому, про який саме державний кордон України йдеться не міг пояснити ані слідчий, ані поняті, що були присутні під час вручення підозри. Один з запрошених свідків був напідпитку, а другий – не міг приховати своєї розгубленості.