Галабала розповіла, як шляхом «праймеріз» обрати кандидата в Президенти від нових сил

Кандидат у Президенти від нових політичних сил має бути обраний шляхом відкритого народного відбору українцями, які не хочуть обирати з політиків старої системи. Новий кандидат повинен в першу чергу навести порядок з інститутом Президента, не узурповувати владу, а залишатись головним дипломатом, головнокомандуючим та гарантом Конституції. 

Про це заявила одна з лідерів «РУХУ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі» Ольга Галабала в програмі «Перші про головне» на ZIK.

Галабала відзначила, що на президентських виборах люди не повинні обирати лише з кандидата від влади і кандидата від опозиції, має бути нова людина, яка представлятиме нові політичні сили.

«Водорозділ має проходити не між кандидатом від влади і кандидатом від опозиції, а між тим, чи можливий кандидат новий. Нас зараз всіх ставлять в залежність обирати між Порошенком і Тимошенко та іншими кандидатами. Всі вони сукупно мають 15-20% підтримки людей. Чому ми не говоримо про те, хто буде представником тих 80% людей, які хочуть зрозуміти чи можливий якийсь вибір окрім цих кандидатів і як народу виграти битву проти олігархів», - наголосила Галабала.

Вона зазначила, що на переконання РУХУ НОВИХ СИЛ, що кандидата в Президенти від нових політичних сил треба обирати шляхом відкритого народного відбору – «праймеріз».

«Ми не можемо просто сісти в кабінеті і домовитись хто буде нашим альтернативним кандидатом. Це буде такий самий договорняк. Після цього постане питання де взяти гроші на виборчу кампанію цього кандидата, і прийдеться йти простягати руку олігархам. На наше переконання механізм має бути зовсім іншим. Кандидат від нових сил має бути обраний за процедурою відкритого народного відбору, який у всьому світі називають «праймеріз». Впродовж найближчих півроку ми маємо провести «праймеріз». Це може бути молодий, харизматичний кандидат, якого оберуть самі люди і будуть його підтримувати. Ми запропонували такий механізм під час зустрічей з людьми, на народних віче, і підтримка такого механізму дуже велика. Це єдиний шлях без відсутності центральних ЗМІ, без фінансування олігархів реально перемогти», - пояснила вона.

Галабала відзначила, що окрім обрання кандидата шляхом відкритого народного відбору, необхідно визначити цінності, які він нестиме.

«Також нам треба домовитись, які цінності нестиме ця людина. Вона має відмовитись від частини своєї влади і привести в порядок сам інститут президента. Згадайте Кучму, який пішов геть через вулицю, Януковича, який йшов через вулицю, Порошенка, який зараз може піти геть через вулицю. Всі вони починали узурповувати владу, та вибудовувати диктатуру в них контроль над силовим блоком, вони призначають керівників НКРЕКП, встановлюють тарифи тощо. Як наслідок, маємо диктатуру, преференції олігархам. Людина, якай йтиме від нових сил має залишитись головним дипломатом, головнокомандувачем та гарантом Конституції», - підкреслила політик.