Екстрадиція Саакашвілі під час оскарження позбавлення громадянства та рішення ДМС є незаконною - адвокати (ДОКУМЕНТ)

Сьогодні адвокати Михайла Саакашвілі повідомили Генеральну прокуратуру України про оскарження дій міграційної служби щодо відмови у додатковому захисті. Це є підставою для зупинення можливої екстрадиції лідера РУХУ НОВИХ СИЛ.

У повідомленні до ГПУ захист вказує, що до Окружного адміністративного суду було подано позов через відмову ДМС Київської області у наданні додаткового захисту Михайлові Саакашвілі. Також позбавлення громадянства Саакашвілі оскаржено до Вищого адміністративного суду України. До того ж лідер РУХУ НОВИХ СИЛ отримав Довідку про звернення за захистом в Україні, що засвідчує його легальне перебування в країні.

Крім того, представники захисту зазначають, що «На даний час відносно М. Саакашвілі відсутні будь-які рішення судів, що вступили в законну силу як в Україні так і в Грузії та дають підстави для екстрадиції, що зокрема підтверджено і самим Клопотанням Головної прокуратури Міністерства юстиції Грузії про екстрадицію Саакашвілі М.Н. до Грузії від 01.09.2017 р.».

Адвокати вказують, що допоки не будуть винесені остаточні рішення ДМС та судів з приводу усіх цих справ, екстрадиція Михайла Саакашвілі є незаконною, тому вони вимагають від Генеральної прокуратури України не проводити жодних дій з його видачі до Грузії.