Дисциплінарна комісія не може покарати Луценка за порушення закону

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів, через недолугість законодавства, не може притягти до дисциплінарної відповідальності Луценка за порушення законів і наклепи на Михайла Саакашвілі. 

Про це повідомив адвокат Павло Богомазов, інформує прес-служба партії «РУХ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі».

Дисциплінарна комісія прокурорів визнала, що Генпрокурора не можна притягати до дисциплінарної відповідальності через недосконалість законів. Дисциплінарну скаргу на Луценка подавав Михайло Саакашвілі щодо його брифінгу у ВР 5 грудня, де він неодноразово порушив законодавство - оприлюднив відомості досудового розслідування у надуманій справі «грошей Курченка», публічно звинувачував Саакашвілі, висловлювався необ’єктивно через політичні мотиви.

«В діючому Законі закладена колізія, відповідно до якої Генпрокурор уповноважений застосовувати дисциплінарне стягнення до самого себе. Оскільки згідно з діючим ЗУ «Про прокуратуру» настання дисциплінарної відповідальності Генерального прокурора в межах дисциплінарного провадження, яке здійснюється Комісією, неможливе, до вирішення питання про внесення змін і доповнень до Закону, якими мають бути усунені зазначені колізії в Законі, Комісія позбавлена можливості здійснювати дисциплінарне провадження щодо Генпрокурора», - йдеться у рішенні Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.

Адвокат Павло Богомазов назвав таку ситуацію правовим нігілізмом і впевнений, що на це повинні реагувати самі прокурори, юристи та правозахисники.

«До недоторканності депутатів додалася недоторканність генпрокурора Юрія Луценка. Виступати у ВР і бездоказово з порушенням норм КПК звинувачувати Михайла Саакашвілі у злочинах можна, а притягнути його до дисциплінарної відповідальності за це - ні. Прийняти норму, що Юрій Луценко може без правової освіти бути прокурором - можна, а притягти його за незнання цих норм до дисциплінарної відповідальності не можна.Тому і далі продовжуємо бачити правовий нігілізм від таких осіб, які відчувають безкарність», - відзначив адвокат Павло Богомазов. 

«Вихід є - на плюндрування закону про прокуратуру повинні реагувати і самі прокурори, і юристи, оскаржуючи та виступаючи на початку виникнення таких ситуацій. Але з призначенням Юрія Луценка, на жаль, потяг поїхав вже далеко», - додав Богомазов. 

Нагадаємо, 14 грудня лідер партії «РУХ НОВИХ СИЛ» Михайло Саакашвілі подав дисциплінарну скаргу до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів про вчинення дисциплінарного проступку Генпрокурором Юрієм Луценко. Зокрема, Саакашвілі вбачає дисциплінарний проступок Луценка під час його брифінгу у Верховній Раді 5 грудня, де він оприлюднив відомості досудового розслідування у надуманій справі «грошей Курченка», публічно звинувачував Саакашвілі, висловлювався необ’єктивно через політичні мотиви і т.д. В результаті, у Кваліфікаційно-дисциплінарній комісії прокурорів прийняли рішення відкрити дисциплінарне провадження стосовно Луценка.