Державну зернову корпорацію зумисно банкротять, щоб приватизувати за безцінь – Слободяник

Державну зернову корпорацію намагаються навмисно довести до банкрутства, щоб потім продати її за безцінь.  

На цьому наголосив член Політради партії «РУХ НОВИХ СИЛ», екс-генеральний директор Українського державного фонду підтримки фермерських господарств Іван Слободяник. 

Як відомо, у звіті Держаудитслужби повідомляється, що Державна продовольчо-зернова корпорація України (ДПЗКУ) систематично не виконує умов договорів щодо реалізації зернових, на підставі яких отримано кредитні кошти, і через це протягом 2015-2017 років втрачено додатковий дохід на суму майже 23 млрд гривень.  

«З ДПЗКУ постійно відбуваються дивні речі. З одного боку корпорацію постійно банально розграбовують, оскільки така велика державна «машина» є джерелом для наживання. Саме тому там постійно змінюються керівники. З іншого боку, це роблять навмисно, щоб довести до банкрутства і продати підприємство за копійки», - відзначив він.

«Проблема також полягає в тому, що досі немає сформульованої аграрної стратегії для України і відповідно для державного сектору. Що говорити, якщо другий рік поспіль фактично немає міністра аграрної політики. Міністерство, а також такі державні підприємства, як ДПЗКУ та Укрспирт сьогодні підконтрольні прем'єру Гройсману через першого заступника Максима Мартинюка, якого ще з часів його керівництва державним кадастром, яке сьогодні також є під його контролем аграрії, прозвали Mакс Бакс», - додав Іван Слободяник. 

Слободяник наголосив на важливості даного підприємства для України і пояснив вихід із кризової ситуації. 

«Виходом з цієї ситуації може бути дійсно приватизація підприємства, але за справедливою ціною, або передача його в управління компанії з міжнародним ім’ям. Наявність такої державної компанії є необхідністю для співпраці наприклад з азійськими країнами, які укладають контракти саме з державними компаніями», - відзначив Слободяник.