Державна міграційна служба буде третьою стороною у справі позову Саакашвілі до Порошенка щодо громадянства

Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду призначив Державну міграційну службу третьою стороною у справі позову Саакашвілі до Порошенка щодо позбавлення громадянства, задовольнив клопотання адвокатів щодо витребування документів та переніс слухання на 16 березня, повідомляє прес-служба партії «РУХ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі». 

Адвокати заявили близько 20 клопотань, низку з яких сьогодні розглянула колегія суддів та частину задовольнила. Зокрема, суд задовольнив клопотання про витребування документів.

«Ми хочемо витребувати справи, які стосуються надання громадянства Михайлу Саакашвілі у 2015 році а також справу, яка була підставою прийняття Указу про припинення громадянства України. Ці документи та письмові заперечення до нашого позову відповідач мав надати ще у листопаді. Документів ми так і не отримали, а заперечення до суду надійшли лише вчора після 16 год. Це свідчить про зумисне затягування розгляду справи стороною відповідача», - повідомив адвокат Руслан Чорнолуцький.

Також, суд задовольнив клопотання адвокатів щодо призначення третьої особи у цій справі - Державну міграційну службу.

«ДМС і формувала всі ці справи, вказувала на наявність причин позбавлення громадянства. Тому доцільно, аби вона брала участь у судовому процесі», - пояснив Чорнолуцький.

Він також зазначив, що адвокати подали клопотання аби справа розглядалась за особистої участі Михайла Саакашвілі, особистої участі Президента та ряд інших, які розглянуть вже 16 березня. На цей день перенесли судове засідання у зв’язку з тим, що у справі з’явилась третя сторона – ДМС, яка має також брати участь у слуханнях.

Крім того, Чорнолуцький повідомив, що адвокати також оскаржують наказ, який затверджував заяву, яку подавав Саакашвілі на отримання громадянства.

«Саакашвілі був позбавлений громадянства у незаконний спосіб, бо держава вважає, що він ввів в оману, не вказавши у заяві на громадянство, що перебуває під слідством. Ми вважаємо, що сама заява, її форма є незаконною, порушує закон про громадянство. Тому ми просимо зупинити провадження у справі позову Саакашвілі до Порошенка щодо громадянства, доки не розглянуть цю скаргу», - повідомив адвокат.

Нагадаємо, Михайло Саакашвілі оскаржує в суді Указ Президента щодо припинення його громадянства від 26 липня. Дану справу розглянуть за правилами спрощеного позовного провадження, адвокати клопотали про відвід цієї колегії суддів, втім в цьому відмовили. Крім того, в Касаційному суді знаходиться скарга на відмову ДМС у додатковому захисті Саакашвілі.