Держава має фінансувати навчання українських студентів у кращих університетах світу - Сакварелідзе

Держава повинна фінансувати навчання здібної молоді у кращих університетах світу, щоб вони, здобувши там якісні знання і досвід могли їх реалізовувати в Україні для розвитку держави. 

В цьому переконаний один з лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ Давід Сакварелідзе, інформує прес-служба партії РНС. 

«Сьогодні ніхто не розмовляє з молоддю, молодь має сама вирішувати на що тратити гроші, які виділяє на них держава. Сьогодні держава 270 млн доларів платить на стипендії студентам, цієї стипендії все одно ні на що не вистачає. Можна хоча б 25 мільйонів доларів спрямувати на навчання деяких студентів на магістратурі чи докторантурі в топових університетах світу з умовою, що вони після закінчення навчання повернуться в Україну і будуть тут працювати. ЦІ кошти в бюджеті є, але студентам ніхто такого не обіцяє», - відзначив Сакварелідзе. 

Він звернув увагу на успішний досвід реалізації таких програм зокрема у Японії та наголосив на затребуваності в Україні професійних кадрів, які зможуть піднімати економіку країни. 

«Ми можемо визначитись, які професій є найбільш затребувані з Україні, тут потрібні висококваліфіковані лікарі, фізики, інженери, айтішники, енергетики. Ці люди можуть піднімати економіку країни. Є багато талановитих студентів, які навіть не можуть мріяти вчитись в Оксфорді, Кембриджі, Гарварді. Вони завдяки своєму розуму можуть туди поступити, але у них немає коштів для цього. Держава може фінансувати там навчання при умові, що ця людина повернеться в Україну і працюватиме на свою державу. Так робила Японія після війни, багато моїх професорів у Японії були випускниками таких програм. Вони з задоволенням після навчання повернулись в працювали на благо своєї країни», - зазначив Давід Сакварелідзе.