Дерев’янко: Завдяки людям під парламентом, Рада зробила крок до зміни виборчого законодавства (ВІДЕО)

Верховна Рада зробила невеликий крок вперед на шляху до зміни виборчого законодавства, ухваливши виборчий кодекс в першому читанні.

Про це заявили на брифінгу в парламенті народні депутати Юрій Дерев’янко, Сергій Лещенко, Мустафа Найєм, Світлана Заліщук та Наталія Новак.

"Ще дуже рано говорити про те, що це вже є перемога. Але це є маленький черговий крок вперед в частині відкритих партійних списків, в частині чесної виборчої системи без мажоритарки по пропорційній системі", — заявив Дерев"янко. 

Він підкреслив що голосував за ухвалення виборчого кодексу в першому читанні. "Моє голосування "за" відбулось в письмовому вигляді, оскільки кнопка не спрацювала. Я подав письмову офіційну заяву Парубію, щоб мій голос зарахували", — підкреслив нардеп. 

Він подякував людям, які вийшли під парламент, вимагаючи нового виборчого законодавства, антикорупційного суду та зняття депутатської недоторканності. 

"Ми всі разом боремось далі за дотримання цих вимог. Ми залишились з людьми на Майдані. Тільки спільно наша боротьба і єдність дасть нам можливість отримати цей результат", — підкреслив один з лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ. 

Він повідомив, що протягом двох тижнів, коли ВРУ має внести поправки до виборчого кодексу, люди будуть залишатись під стінами парламенту. 

"Ми будемо залишатись тут, під Верховною Радою для того, щоб в цьому році, на цій сесії ми могли звершити розгляд цього законопроекту успішно, щоб ми дотиснули і змінили принцип формування нашої української влади", — підкреслив нардеп. 

Представники РУХУ НОВИХ СИЛ переконані, що ухвалення виборчого кодексу стало можливим завдяки присутності людей під парламентом. 

"Під тиском людей, які під ВРУ вимагають змін, нардепи сьогодні зробили важливий крок в боротьбі з політичною корупцією — схвалили у першому читанні проект Виборчого кодексу. Це закон про відкриті списки, який дозволяє виборцям проголосувати за конкретного кандидата, включеного до списку партії, що сформований на рівні кожного регіон", — йдеться в заяві РНС. 

Як відзначають в РНС, остаточне затвердження виборчого кодексу стане реальним механізмом довгоочікуваного перезавантаження політичної системи. 

Крім того, РУХ НОВИХ СИЛ також вважає за необхідне до другого читання внести низку поправок до законопроекту. 

"Ми будемо наполягати на зниженні прохідного бар"єру, або навіть повну його відміну. Це дозволить пройти у Верховну Раду новим політичним силам та не пропасти жодному голосу виборців, і нарешті зруйнувати монополію великих олігархічних політичних сил", — запевнили в партії.Також РУХ НОВИХ СИЛ виступає за повну заборону політичної реклами. 

Народний депутат Мустафа Найєм нагадав, що учасники акції 17 жовтня оголосили три вимоги владі. 

"З цих трьох вимог дві вже мають конкретне втілення. Ми вже відправили в Конституційний суд два закони про зняття депутатської недоторканності і її обмеження. Сьогодні було прийнято виборчий кодекс. Це історичний крок", — переконаний нардеп. 

Народний депутат Світлана Заліщук нагадала, що цей виборчий кодекс підтримала Венеціанська комісія та інші міжнародні партнери. 

"Свого часу цей виборчий кодекс підтримали і мережа ОПОРА і Комітет виборців України, і Рух "ЧЕСНО", і Реанімаційний пакет реформ", — нагадала вона. 

Народний депутат Наталія Новак вважає, що саме такий кодекс дає можливість всім провести чесні незаангажовані вибори. 

Нардеп Сергій Лещенко зауважив, що за цей виборчий кодекс не голосували голова фракції БПП Герасимов, "смотрящий" Порошенка Кононенко, представник Президента в ВРУ Ірина Луценко, голова профільного комітету Князевич. 

"Але кодекс прийнято в першому читанні і це дає абсолютно нові можливості мати нові обличчя в наступному парламенті", — вважає депутат. 

Нагадаємо, Верховна Рада України прийняла в першому читанні проект Виборчого кодексу України. Законопроект №3112-1 підтримали 226 депутатів. Він зокрема передбачає проведення парламентських виборів у 27 виборчих регіонах.