Дерев’янко: Якщо Президент саботує створення антикорупційного суду, актуальним стає ухвалення закону про імпічмент

Народні депутати повинні проголосувати за відкликання законопроекту 6011 про антикорупційні суди, щоб Президент Петро Порошенко отримав можливість внести власний законопроект про антикорупційний суд. 

Про це заявив один з лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ народний депутат Юрій Дерев’янко під час погоджувальної ради 6 листопада. 

«Шановний Андрій Володимирович, я прошу Вас, щоб ми проголосували законопроект 6011 і відкликали його, щоб Президент мав можливість внести законопроект про Антикорупційний суд і не було жодних перешкод», - заявив Дерев’янко.  

Він також обурився тим, що вимоги учасників акції протесту під парламентом, на превеликий жаль, ігноруються владою, що стало очевидно під час засідання погоджувальної ради. 

Він зазначив, що представник Президента в ВРУ Ірина Луценко сказала, що вимога про антикорупційний суд «президентом розглядається і сприймається як така, де він намагається два тижні збирати робочі групи, а можливо через два тижні внесе свій законопроект, якщо робочі групи не дадуть нікого результату». 

Він додав, що минулий тиждень показав, що за відсутності антикорупційного суду процвітає жахлива корупція в армії. 

«Різні посадовці, крадучи гроші у наших військових, крадучи гроші у нашої армії роблять величезні злочини. Але навіть коли НАБУ цим займається, немає кому далі розслідувати ці справи, які передаються до суду. І саме антикорупційний суд – це той суд, який мав би бути створений негайно», - переконаний Юрій Дерев’янко. 

Він додав, що в той час, коли Президент саботує створення антикорупційного суду, дуже актуальною стає необхідність ухвалити закон про імпічмент Президента.  

«Коли Президента саботує, коли він не хоче створювати антикорупційний суд, коли з’являються різні справи, пов’язані з Ленінською кузнею про продаж бронетанкових БТР-ів втричі дорожче, ніж їхня ринкова вартість, я думаю, що дуже актуальним стане той законопроект, який мною був зареєстрований на минулому тижні - це законопроект про Президента України і дострокове припинення його повноважень (№7248)», - підкреслив депутат. 

Нагадаємо, представник Президента у Верховній Раді Ірина Луценко під час погоджувальної ради заявила, що Петро Порошенко нібито готовий внести на розгляд парламенту законопроект про створення Антикорупційного суду у разі, якщо за два тижні не буде створена робоча група з напрацювання основних положень такого документа.