Дерев’янко: Вірмени прокинулись і показали громадянську позицію попри вплив диктаторської Росії (ВІДЕО)

Про це заявив один з лідерів партії РУХ НОВИХ СИЛ народний депутат Юрій Дерев’янко в ефірі телеканалу Newsone. 

«Я вважаю, що вірмени зараз займають дуже сильну позицію, позицію громадянську в першу чергу. Вони неодноразово давали меседж, що не хочуть мати при владі тих старих людей, які вже себе вичерпали повністю», - сказав нардеп.

Він додав, що переобрання прем’єр-міністра – це по суті повернення до влади колишнього президента.

Дерев’янко зазначив, що вірмени вийшли на мирний протест, однак він може бути спровокований на якісь бурхливі події.

«Це говорить про те, що влада завжди, в будь-якій країні, повинна виконувати свої зобов’язання і дотримуватись обіцянок», - підкреслив нардеп.

Дерев’янко також підкреслив, що для Вірменії, яка має потужний влив диктаторської Росії, кількість людей, які вийшли на протест – це дуже багато і дуже важливо.

«Звісно, є великі ризики, що тоталітарна недемократична Росія буде впливати і спрямовувати керівництво Вірменії в неправильний напрямок і буде намагатись придушити той мирний протест, який зараз відбувається», - спрогнозував депутат.

Нагадаємо, нещодавно у Вірменії відбулися президентські вибори, на яких перемогу здобув Армен Саркісян. Після його інавгурації Вірменія остаточно перейшла від президентської республіки до парламентської, тому новим очільником держави стає прем’єр-міністр.

14 квітня керівна Республіканська партія затвердила колишнього президента Сержа Саргсяна (2008-2018) кандидатом на посаду очільника уряду. З цим не погодилися деякі опозиційні політсили, зокрема і лідер партії "Громадянський договір" Нікол Пашинян, відтак Єреваном прокотилися протестні акції. 

16 квітня, розпочались масові сутички в Єревані. Учасники акції виступали проти можливого призначення на посаду прем'єр-міністра Вірменії екс-президента Сержа Саргсяна. Та, попри це, Саргсян таки став прем'єр-міністром країни.

Поліція затримала майже 90 мітингувальників, протест продовжується.