Дерев’янко вимагає порушити кримінальну справу по факту блокування відправлення потягу Перемишль-Львів 10 вересня

Народний депутат, член Ради партії «РУХ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі» Юрій Дерев’янко звернувся до Національної поліції України із повідомлення про вчинення кримінального правопорушення службовими особами, які заблокували відправлення потягу Перемишль-Львів 10 вересня. 

Про це повідомила прес-служба нардепа. 

Дерев’янко повідомив, що 10 вересня 2017 року він разом з іншими народними депутатами України, зокрема Юлією Тимошенко, Сергієм Власенком, Віктором Чумаком, Дмитром Добродомовим, Вадимом Івченком, Павлом Костенком, Наталією Новак, прибули на залізничний вокзал у місті Перемишль в Польщі для того, щоб вирушити потягом до міста Львова в Україні.  

«Метою нашої поїздки було здійснення депутатського контролю за дотриманням законодавства України та міжнародних договорів, ратифікованих Україною, посадовими та службовими особами Державної прикордонної служби України під час здійснення перетину державного кордону України Саакашвілі Міхеілом Ніколозовичем», - повідомив народний депутат. 

За його словами, після посадки пасажирів, в тому числі Саакашвілі, журналістів, народних депутатів України та інших громадян, потяг не рушив з місця відправки, а через гучномовець у вагоні пролунало повідомлення, що від української поліції надійшла інформація, що у потязі є особа, якій не дозволено в’їзд в Україну.  

Дерев’янко підкреслив, що на вимогу народних депутатів України та інших пасажирів надати інформацію та документ, на підставі якого було зупинено відправлення потягу, нічого не було надано.  

«Зі слів старшого стюарда поїзда №715, вказівка про зупинку відправки потяга з Перемишля надійшла від особи на ім’я Оксана Василівна. Імовірно, мова йде про Оксану Василівну Верхоляк – Чергову по станції Броди (ПАТ Укрзалізниця  

«Регіональна філія Львівська залізниця» ВСП «Рівненська дирекція залізничних перевезень»), - вважає Дерев’янко.

Він підкреслив, що потяг простояв на платформі в Перемишлі більше двох годин з часу відправлення, зазначеного у квитках, а потім пасажирам було запропоновано їхати автобусами.

«Всі вищезазначені дії посадових та службових осіб ПАТ «Укрзалізниця», а також інших осіб, які з території України давали вказівки вчиняти такі дії, є незаконними та такими, що порушують права пасажирів, які придбали квитки для здійснення проїзду», - переконаний депутат. 

Він додав, що такі незаконні вказівки посадових та службових осіб порушують не лише національне законодавство, але й норми міжнародного права у сфері залізничних перевезень, у тому числі, вимоги Єдиних правил до договору про міжнародне залізничне перевезення пасажирів. 

Дерев’янко вважає, що дії посадових осіб містять ознаки вчинення ряду кримінальних правопорушень, зокрема: 

1) порушення правил безпеки руху або експлуатації залізничного, водного чи повітряного транспорту - стаття 276 Кримінального кодексу України;

2) блокування транспортних комунікацій, а також захоплення транспортного підприємства - стаття 279 Кримінального кодексу України;

3) зловживання владою або службовим становищем - стаття 364 Кримінального кодексу України;

4) перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу - стаття 365 Кримінального кодексу України, оскільки в озвученому провідником оголошенні про зупинку потяга № 715 мало місце посилання на надходження від української поліції інформації про перебування в потязі особи, якій начебто не дозволено в’їзд в Україну.

«Також, зважаючи на те, що серед пасажирів потягу також були народні депутати України, викладені вище обставини можуть свідчити про вчинення відповідними службовими та посадовими особами кримінального правопорушення, передбаченого статтею 351 Кримінального кодексу України - перешкоджання діяльності народного депутата України», - додав Дерев’янко. 

Депутат просить Нацполіцію внести відомості про вчинене кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати досудове розслідування, а також притягнути винних осіб до передбаченої законодавством відповідальності. 

Нагадаємо, 10 вересня лідер РНС Михайло Саакашвілі разом з народними депутатами, журналістами, активістами намагались потрапити в Україну потягом Перемишль-Львів. Однак, після блокування відправлення потягу, було прийнято рішення їхати автобусом через пункт пропуску Шегині.