Дерев’янко: Ухвалення закону про антикорупційний суд — це крок вперед, хоч він і містить недоліки (ВІДЕО)

Верховна Рада нарешті ухвалила довгоочікуваний закон про Вищий антикорупційний суд, хоча він має певні недоліки. 

Про це заявив один з лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ народний депутат Юрій Дерев"янко. 

"Сьогодні наші міжнародні партнери, в першу чергу американці, дотиснули Порошенка і він вимушений був піти на поступки. Ми маємо сьогодні законопроект про антикорупційний суд, який став законом", — заявив Дерев"янко. 

Він додав, що голосував за цей закон, хоча має до нього певні застереження.За словами депутата, це хороший крок вперед, хоча не такий великий, як мав би бути. 

"Навіть в умовах тиску з боку українців і міжнародних партнерів все одно клептократи і президент примудрились "засунути" кілька пунктів, які створюють можливі дірки в цьому законі, щоб протягувати корупційних недоброчесних суддів", — зауважив нардеп. 

За його словами, остаточне рішення приймає не більшість від складу міжнародних експертів (їх буде тепер не 7, а 6) , а достатньо трьох експертів для того, щоб ініціювати процедуру відповідності того чи іншого кандидата. 

"Найгірше, що остаточне рішення стосовно того, чи відповідає суддя всім критеріям чи не відповідає , чи він доброчесний чи не доброчесний , будуть приймати тільки три експерти. Тобто це буде спільне засідання Вищої кваліфікаційної комісії суддів, повністю підконтрольної йому організації. Достатньо буде 12 голосів, з яких 9 буде з Вищої кваліфікаційної комісії суддів", — пояснив Дерев"янко.Він заявив, що не допускає такого, щоб міжнародні експерти були заангажовані. 

"Ми будемо дуже пильно стежити за всіма фактами виявлення недоброчесні, голосуваннями і обговореннями і будемо публічно реагувати, в тому числі змінами в цей закон", — запевнив політик.  

"Скільки би президент не кричав , що це його закон, який після другого читання взагалі не подібний до того, що він вніс, це виглядає смішно. Враховуючи величезні терміни і супротив, який чинив президент до останнього дня, до вчорашньої ночі", — підкреслив депутат. 

Дерев"янко заявив, що закон тепер є важливо, що антикорупційний суд запрацював в цьому році. 

Нагадаємо, 7 червня Верховна Рада підтримала законопроект 7440 про створення в Україні Вищого антикорупційного суду.За відповідне рішення у другому читанні проголосували 317 народних депутатів.Перед цим депутати розглянули 1 927 поправок до закону.