Дерев’янко: Саакашвілі не має заборони на в’їзд в Україну (ВІДЕО)

Лідер РУХУ НОВИХ СИЛ Михайло Саакашвілі, якого незаконно позбавили українського громадянства, має отримати можливість захистити свої права в українському суді, адже його постійне місце проживання і прописаний він в Україні. 

Про це заявив народний депутат, член Ради партії РУХ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі Юрій Дерев’янко на брифінгу в парламенті 4 вересня. 

Він підкреслив, що згідно міжнародних зобов’язань і Конституції України, Михайло Саакашвілі повинен бути забезпечений правом особисто оскаржити в суді будь-які порушення прав. 

«Недопуск його на територію України порушує це гарантоване Конституцією право на судовий захист», - наголосив Дерев’янко.  

Він додав, що згідно статті 6 Кодексу адміністративного судочинства, кожна особа має право звернутися до Адміністративного суду, якщо вважає, що порушуються права і свободи громадянина. Сторона в адміністративній справі може брати участь в адміністративному процесі особисто. За інформацією нардепа, Саакашвілі хоче брати участь в процесі особисто.   

«Якщо влада захоче сказати, що вона забороняє йому в’їзд на підставі того, що Служба безпеки, Державна міграційна служба чи Державна прикордонна служба мають такі повноваження – заборонити в’їзд на територію України – така заборона буде незаконною, оскільки вона повинна обґрунтовуватися вчиненням Михайлом Саакашвілі злочину проти основ нацбезпеки», - сказав Дерев’янко.

Він підкреслив, що станом на сьогоднішній день є офіційні відповіді від цих органів, що такої заборони на в’їзд Михайлу Саакашвілі в Україну немає і відсутні підстави для такої заборони.  

Дерев’янко підкреслив що, якщо раптом з’явиться така заборона, це буде сприйматися як зловживання владою і політично вмотивовані дії. 

«Що стосується спроби відмови в’їзду в Україну на підставі паспорту, який є недійсним, то така відмова буде незаконною, адже нові документи фізично неможливо виготовити за кордоном, і держава зобов’язана створити умови для реалізації права особи на повернення її на місце її постійного проживання та оформлення належних документів», - сказав Дерев’янко.  

Він додав, що в разі, якщо мова йде про екстрадицію, то така процедура можлива лише за умови перебування особи на території України. 

Депутат нагадав, що 31 березня 2015 року Генпрокуратура вже відмовила у видачі Саакашвілі грузинській прокуратурі. «Крім того, на осіб, які мають постійне місце проживання в Україні, не розповсюджується право екстрадиції. Питання екстрадиції є намаганням залякати Михайла Саакашвілі, щоб він не повертався до себе додому», - вважає представник РНС. 

  Дерев’янко наголосив, що саме тому Михайло Саакашвілі буде повертатися в Україну 10 вересня через пункт пропуску «Краковець», щоб всі юридичні дії відбувались прозоро, з повною трансляцію в ЗМІ, а також щоб були присутні нардепи, які унеможливлять порушення законодавства з боку прикордонних органів, міграційної служби та інших правоохоронних органів. 

Нагадаємо, Президент України позбавив лідера «РУХУ НОВИХ СИЛ» Михайла Саакашвілі українського громадянства. Однак, Саакашвілі заявив, що збирається повернутись в Україну 10 вересня і відстоювати свої права. 


Акредитація журналістів для участі у прес-турі зустрічі Михайла Саакашвілі - https://goo.gl/forms/wtHHdQ4hKgyclVpF3