Дерев’янко: Північний потік-2 – це антиукраїнський проект, який розділив Європу на дві частини (ВІДЕО)

Проект магістрального газопроводу з Росії в Німеччину Північний потік-2 є антиукраїнським проектом, який розділив Європу на дві частини – тих, хто розуміє його небезпеку та тих, хто бачить його економічну перспективу. 

Про це заявив один з лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ народний депутат Юрій Дерев’янко в ефірі телеканалу Newsone.

«Північний потік-2 - це антиукраїнський проект, це реалізація «газової» зброї Російської Федерації. Це є величезна проблема, що Північний потік сьогодні розділив Європу на дві частини», - сказав нардеп.

На його думку, частина європейських країн розуміють, що це небезпечно для Європи, в тому числі – тому що Україна виводиться як гравець із постачання газу.

«Наші друзі думають про свою власну безпеку. Коли сьогодні всі чудово розуміють, що Північний потік – це прямі стосунки Росії з Європою і послаблення України як країни, яка сьогодні стримує агресію, яка виконує величезну роль у безпековій функції по відношенню до Європи», - заявив Дерев’янко. Ві вважає, що таких країн можна віднести Польщу та країни Балтії.

«Економічні інтереси Німеччини дещо різняться», - зазначив при цьому політик.


Дерев’янко вважає, що перспективним є розвиток української газотранспортної системи, в тому числі шляхом європейських інвестицій.

«Коли ми говоримо про кошти, які можливо вкладати, інвестувати проект «українська газотранспортна система», - це один з варіантів. Цю газотранспортну систему не треба передавати безкоштовно комусь в управління, а треба розглядати це як певну спільну інвестицію, яка може приносити користь для Європи і для України», - зазначив народний депутат.

Нагадаємо, «Північний потік 2» (англ. «Nord Stream 2») — проект магістрального газопроводу з Росії в Німеччину через Балтійське море довжиною понад 1200 кілометрів.

Під час телефонної розмови російського президента Володимира Путіна з канцлером Німеччини Ангелою Меркель сторони підтвердили спільну позицію з приводу реалізації проекту "Північний потік – 2".  

Президент України Петро Порошенко застеріг Німеччину від участі у проекті будівництва трубопроводу "Північний потік-2", запропонувавши як альтернативу модернізацію транзитного газопроводу, що проходить через територію України.