Дерев’янко просить Порошенка і Гройсмана розслідувати, хто заблокував відправлення потягу Перемишль-Львів 10 вересня

Народний депутат, член Ради партії «РУХ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі» Юрій Дерев’янко звернувся до Президента Петра Порошенка та прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням провести службове розслідування підстави блокування відправлення поїзду Перемишль-Львів № 715 10 вересня. 

Про це повідомила прес-службу нардепа. 

Дерев’янко повідомив, що 10 вересня 2017 року він разом з іншими народними депутатами України, зокрема Юлією Тимошенко, Сергієм Власенком, Віктором Чумаком, Дмитром Добродомовим, Вадимом Івченком, Павлом Костенком, Наталією Новак, прибули на залізничний вокзал у місті Перемишль в Польщі для того, щоб вирушити потягом до міста Львова в Україні.  

«Метою нашої поїздки було здійснення депутатського контролю за дотриманням законодавства України та міжнародних договорів, ратифікованих Україною, посадовими та службовими особами Державної прикордонної служби України під час здійснення перетину державного кордону України Саакашвілі Міхеілом Ніколозовичем», - повідомив народний депутат. 

За його словами, після посадки пасажирів, в тому числі Саакашвілі, журналістів, народних депутатів України та інших громадян, потяг не рушив з місця відправки, а через гучномовець у вагоні пролунало повідомлення, що від української поліції надійшла інформація, що у потязі є особа, якій не дозволено в’їзд в Україну.  

Дерев’янко підкреслив, що на вимогу народних депутатів України та інших пасажирів надати інформацію та документ, на підставі якого було зупинено відправлення потягу, нічого не було надано.  

«Зі слів старшого стюарда поїзда №715, вказівка про зупинку відправки потяга з Перемишля надійшла від особи на ім’я Оксана Василівна. Імовірно, мова йде про Оксану Василівну Верхоляк – Чергову по станції Броди (ПАТ Укрзалізниця  

«Регіональна філія Львівська залізниця» ВСП «Рівненська дирекція залізничних перевезень»), - вважає Дерев’янко.

Він підкреслив, що потяг простояв на платформі в Перемишлі більше двох годин з часу відправлення, зазначеного у квитках.

«Це призвело до грубого порушення прав усіх пасажирів, що в ньому перебували, а також до заподіяння їм моральної шкоди та майнових збитків. Фактично всі ці люди, серед яких також були вагітні жінки і діти - громадяни не лише України, а й інших держав, стали заручниками українських посадовців», - вважає Дерев’янко. 

  Після більше ніж двогодинного блокування відправки потяга було оголошено, що пасажири можуть покинути потяг та їм буде організовано проїзд автобусами.  

«Всі вищезазначені дії посадових та службових осіб ПАТ «Укрзалізниця», а також інших осіб, які з території України давали вказівки вчиняти такі дії, є незаконними та такими, що порушують права пасажирів, які придбали квитки для здійснення проїзду», - переконаний нардеп. 

Дерев’янко просить Порошенка і Гройсмана перевірити викладені факти порушення законодавства відповідними посадовими та службовими особами, що призвели до порушення прав пасажирів поїзду Перемишль-Львів. 

Також нардеп просить провести службове розслідування щодо вказаних у даному зверненні правопорушень, вчинених посадовими та службовими особами, притягнути винних осіб до відповідальності та вжити всіх належних заходів реагування в межах Конституції та законів України. 

Нагадаємо, 10 вересня лідер РНС Михайло Саакашвілі разом з народними депутатами, журналістами, активістами намагались потрапити в Україну потягом Перемишль-Львів. Однак, після блокування відправлення потягу, було прийнято рішення їхати автобусом через пункт пропуску Шегині.