Дерев’янко пропонує скасувати дуалізм влади та підситити роль громадян в ухваленні важливих рішень (ВІДЕО)

Недоліками чинної Конституції України є дуалізм виконавчої влади між президентом і урядом та недостатня участь громадян у прийнятті важливих рішень. 

Про це заявив один з лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ народний депутат Юрій Дерев"янко в ефірі телеканалу Newsone. 

"Безумовно, одна з речей, яку я вважаю недосконалою в Конституції, — це дуалізм влади. Коли в нас виконавча влада де-факто поділена між президентом і урядом", — сказав нардеп. 

Він вважає, що цей дуалізм влади необхідно прибрати, чітко зафіксувавши в Основному Законі, що уряд — це виконавча влада і він повністю здійснює всю виконавчу владу. 

На думку Дерев"янка, якщо такі зміни будуть внесені, буде значно менше можливостей грубо порушувати закон і зловживати владою.Юрій Дерев"янко також виступив за посилення ролі громадян, яких стосується в першу чергу Конституція. 

"Пропозиція РУХУ НОВИХ СИЛ є дуже простою — рішення в державі мають ухвалюватись людьми. І механізми впливу на основні важливі рішення в державі також мають залежати більше від людей. А не раз в 5 років, як це сьогодні відбувається, коли людина використовує свій голос", — зазначив політик.

Він підкреслив, що сучасні технології дають можливість це реалізувати. 

"Коли ви можете давати оцінку, чи впливати на те чи інше державне рішення, використовуючи свій голос не один раз в 5 років. Це стосується і відкликання народних депутатів, і скасування їхньої недоторканності, і кількості народних депутатів. Це все є необхідні зміни в Конституцію, які, на мій погляд, треба внести", — підсумував Дерев"янко. 

Нагадаємо, 28 червня в Україні відзначається 22-га річниця ухвалення Конституції України.