Дерев’янко пояснив, чому Україна втратила довіру, обравши аудитором НАБУ Василенка, а не Фаєрстоуна (ВІДЕО)

Верховна Рада обрала аудитором Національного антикорупційного бюро від парламенту правознавця Володимира Василенка, хоча кандидатура американського прокурора Томаса Фаєрстоуна була краща з точки зору довіри і незалежності.

Про це заявив один з лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ народний депутат Юрій Дерев’янко. 

Він нагадав, що в середу антикорупційний комітет всупереч процедурі рекомендував парламенту розглянути дві кандидатури на посаду аудитора - екс-прокурора США Томаса Фаєрстоуна та правозахисника Володимира Василенка.

«Василенко – це хороший фахівець, хороший юрист і заслуговує на повагу. Але мої ключові застереження стосувались того, що важливо було мати з трьох аудиторів точно гарантовано одного незалежного зовнішнього аудитора», - заявив Дерев’янко.

Він вважає що Фаєрстоун дійсно є зовнішнім незалежним аудитором.

«Але Адміністрації президента не потрібен американець, не потрібна людина, яка точно від них незалежна», - переконаний нардеп.

Він додав, що не знає, чи залежить обраний Василенко від адміністрації Президента, чи ні. Однак для аудиторської групи наявність американського прокурора з величезним досвідом було б краще.

«Україна втратила, з точки зору довіри. Якщо б це був американський прокурор, то довіра була б вища», - підсумував Дерев’янко.

Він також зауважив, що Президент міг піти іншим шляхом і призначити Василенка своїм указом.

Нагадаємо, 6 червня Антикорупційний комітет Верховної Ради рекомендував на посаду аудитора Національного антикорупційного бюро України двох кандидатів: екс-прокурора США Томаса Фаєрстоуна (за нього проголосували 10 членів комітету), та правозахисника Володимира Василенка — 13 голосів.

Томаса Фаєрстоуна рекомендовали на посаду аудитора НАБУ Посольство США, міжнародна антикорупційна організація Transparency International Україна та Інститут CEELI в Празі, який займається розвитком верховенства права.