Дерев’янко: Порошенко прагне зберегти систему олігархії, бюрократії та корупції (ВІДЕО)

В своєму посланні до Верховної Ради Президент Петро Порошенко лише виправдовувався та не озвучив чіткого бачення розвитку України.

Про це заявив один з лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ, кандидат в Президенти України, народний депутат Юрій Дерев’янко на брифінгу в парламенті в четвер. 

Він висловив сподівання, що це щорічне послання Порошенка в якості Президента було останнім. 

«На жаль від цього пафосного виступу ми так і не почули головне – бачення розвитку країни, єдину візію того, як Україна буде швидко рухатись вперед , яким чином вона буде сильною, яким чином зможе захистити себе і яким чином українці в Україні будуть мати всі можливості, щоб нікуди не їхати, а працювати тут і реалізовувати себе в Україні», - заявив Дерев’янко. 

Він додав, що Президент Порошенко є сьогодні гарантом олігархії, монополії і бюрократично-олігархічної системи, яку він намагається зберегти. 

Дерев’янко зазначив, що українці та народні депутати почули постійні виправдовування про те, що не вдалось швидко завершити війну та про те, що роботодавці не платять високі зарплати українцям, тому українці їдуть за кордон. 

«Ми також не почули те, що Президент взяв на себе відповідальність за те, що наші хлопці далі гинуть, за те, що ми маємо армію, яку ми всі разом, як українці, будуємо і намагаємось зробити сильною. Ми не маємо сьогодні законодавства, яке б захищало нашу армію від того, щоб різні шахраї та злодії не постачали в нашу армію некісне озброєння, неякісні послуги, неякісні товари», - обурився політик. 

Він нагадав, що в 2016 році депутати ухвалили закон 1793 про покарання корупціонерів, які постачають неякісні товари та послуги в армію, однак він досі не підписаний спікером ВРУ. 

«Він дозволить кинути за грати тих, хто постачає неякісні автомобілі «швидкої допомоги», бронетехніку з «Ленінської кузні» в 3-4 рази вищими цінами в українську армію. До цього часу цей закон не підписаний і не скасована постанова Винника, яка блокує цей закон», - заявив Дерев’янко. 

Він також додав, що Порошенко дав меседж, що темп розвитку і росту ВВП, який є зараз, для українців є прийнятним . «Але якщо ми так будемо далі «швидко» зростати, на думку президента, то наш економічний стан 2012 року ми тільки досягнемо в 2022 році», - заявив депутат. 

Він додав, що сьогодні ще прозвучав один небезпечний меседж від Порошенка про те, що є певні загрози від ЗМІ, які нібито є п’ятою колоною Кремля. «Але в той самий час Порошенко не зробив нічого, щоб такі ЗМІ закрити, ввести проти них санкції, зробити рішучі дії. Але телеканали, які не підконтрольні Порошенку, дійсно створюють для нього інформаційну загрозу», - вважає нардеп. 

«Якщо ми не хочемо втратити ще 5-10 років, то ми повинні розуміти, що нам потрібно розглядати наступний рік як шанс для усієї країни поміняти не тільки президента, а й ВРУ і всю систему. Ту систему, яку Порошенко хоче зберегти на наступну каденцію, треба кардинально перебудовувати , не тільки новою економікою, не тільки новою податковою системою, а тому числі впровадженням найкращих технологій, які мають стати проти олігархії, проти бюрократії, захистити власність кожного», - закликав Дерев’янко. 

Він додав, що в Україні має запрацювати цифрова держава, де інтернет буде в кожному населеному пункті, де буде можливість кожному українцю отримати доступ до найкращих знань , отримати сервіси від всіх держаних органів не через приниження, не через черги, не через корупцію, а зі свого смартфону. 

«В тому числі відкликати будь-якого народного депутата, будь-якого чиновника через елементи прямої демократії, через електронний кабінет, використовуючи своє право голосу, голосуючи електронно через блокчейн в тому числі. Про це жодного слова не сказав Порошенко взагалі», - підсумував Дерев’янко.