Дерев’янко подав апеляцію на ухвалу Печерського суду щодо перевірок в рамках справи, порушеної після подій в Шегинях

Народний депутат, член Ради партії РУХ НОВИХ СИЛ Юрій Дерев’янко подав апеляційну скаргу на ухвалу слідчого судді О. Білоцерківця щодо позапланової перевірки дотримання ним податкового законодавства в рамках кримінальної справи, порушеною Генпрокуратурою на другий день після подій в Шегинях 10 вересня. 

Про це повідомила прес-служба нардепа.

«Вважаю, що дана ухвала є незаконною, необґрунтованою та такою, що прийнята в результаті невірного застосування норм матеріального права та з грубим порушенням норм процесуального законодавства», - йдеться в апеляційній скарзі.

Дерев’янко обурився тим, що на другий день після подій в пункту пропуску Шегині, після того, як він разом з Михайлом Саакашвілі потрапив в Україну, Президент Порошенко дав команду порушити кримінальну справи проти нього особисто.

«Це є без сумніву продовження політичного тиску на РУХ НОВИХ СИЛ, на керівництво на лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ», - підкреслив депутат.

Він додав, що це не зупинить боротьбу РУХУ НОВИХ СИЛ за європейську, успішну, правову Україну.

«Пане Президенте, незважаючи на Ваші залякування, тиск чи сфабриковані кримінальні справи, ми не зупинимо нашу боротьбу проти корупції, яку Ви розвели і підтримуєте, свавілля, переслідувань і тортур наших активістів, узурпації Вами влади, та утвердження монопольно-олігархічного ладу в Україні. Ми будемо продовжувати нашу боротьбу за Європейську демократичну Україну, успішну, правову, з вільною і сильною економікою, без штучних монополій, неолігархічну де тій політиці яку Ви зараз проводите немає місця!», - звернувся Юрій Дерев’янко по Петра Порошенка.

Депутат також заявив, по подає податкові декларації з 1999 року, і за цей час до нього не було жодних претензій з боку Податкової.

Адвокат Дерев’янка Антон Соболівський повідомив, що кримінальне провадження порушено «абсолютно надумано» по статті 212 Кримінального кодексу.

«Для того, щоб у слідчих були якісь підстави, вони повинні мати факти. Таких фактів у них не було, тому з метою сфальсифікувати їх, отримати їх в результаті перевірки, яку вони зараз будуть намагатися провести, вони отримали рішення Печерського суду, яке суддя в принципі виносити не міг», - повідомив адвокат.

Соболівський вважає, що суддя вийшов за межі своєї компетенції та однозначно порушив норми закону. «Зрозуміло, що це все робиться з метою сфальсифікувати потім вже результати перевірки і знайти хоч якісь підстави, які б давали слідчим можливість цю справу вести», - додав він.

Нагадаємо, напередодні стало відомо, що Генпрокуратура порушила кримінальну справу щодо нібито несплати податків проти Юрія Дерев’янка через два дні після перетину ним кордону разом з Михайлом Саакашвілі.

Нагадаємо, після повернення Михайла Саакашвілі в Україну 10 вересня розпочались масові незаконні затримання, репресії та тортури щодо активістів по всій Україні.