Дерев’янко назвав політичні сили, які підписуються за початок розслідування можливих злочинів Порошенка (ВІДЕО)

Депутати з "Батьківщини", "Самопомочі", представники "Укропу", "Свободи" "Народного контролю" та інші підписують подання, яке ініціює розслідування можливих злочинів Порошенка через процедуру імпічменту. 

Про це заявили на брифінгу в парламенті один з лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ народний депутат Юрій Дерев"янко та активісти РНС.

Дерев"янко нагадав, що кілька днів назад РНС розпочав процедуру, яка передбачена законодавством, а саме збір підписів стосовно письмового подання про ініціювання питання про усунення президента Порошенка з поста в порядку імпічменту. 

Він додав, що за останні роки в пресі було оприлюднено велику кількість інформації про можливі факти і злочини , які міг вчиняти президент Петро Порошенко. 

"Це стосується не тільки панамських офшорів, про що знає уже весь світ, а й схеми Ротердам+, можливі зловживання при постачанні бронетехніки українській армії з заводу, де власником є Петро Порошенко, про плівки колишнього партнера Онищенко. Мова йде про нафтопровід протяжністю майже 1500 кілометрів, який належить Курченко і Медведчуку, і на наявними даними, Порошенко також має ідношення до цієї в оборудки", — нагадав він. 

За словами Дерев"янка, 11 таких фактів були викладені відповідному письмовому поданні, яке ініціював РУХ НОВИХ СИЛ. 

"Всі народні депутати є і будуть співавторами цієї постанови, це має бути 226 підписів. Вже велика кількість депутатів від різних фракцій, які присутні в парламенті, в тому числі "Батьківщина", Самопоміч, позафракційних народних депутатів, політичні сили, які є непарламентські, але представлені окремими нардепами, такі як Укроп, Свобода, Народний контроль , також поставили свій підпис під цим поданням і це є дуже важливо", — підкреслив Юрій Дерев"янко. 

Він нагадав, що в США після процедури імпічменту президент Ніксон подав у відставку. Також, депутат додав, що нещодавно була посаджена за грати президент Південної Кореї , яка за процедурою імпічменту була покарана, і розслідування було завершене. Так само це відбулось в Бразилії і у Литві.Член політради партії РНС Іван Слободяник заявив, що більшість депутатів підтримують цю ініціативу.

"Ми повинні довести цю справу до кінця. Спілкуючись протягом цього пленарного тижня з народними депутатами, ми майже не бачили жодного народного депутата, який би не хотів підписати цей лист. Можливо, вони іноді вагаються в силу відсутності рішення фракції або через інше бачення процедур", — сказав Слободяник. 

Він додав, що створюється прецедент необхідності розслідування інформації про злочини, які стосуються першої особи держави.Слободяник також закликав українців звертатись до своїх народних депутатів-мажоритарників та вимагати розслідувати можливі злочини Порошенка. 

Активіст РНС Руслан Петрушин вважає, що саме зараз Верховна Рада може дати відповідь, чи винен президент у злочинах, чи ні. 

"Тому ми просимо кожного народного депутата України мати власну позицію з цього приводу", — сказав він. 

Нагадаємо, РУХ НОВИХ СИЛ розпочав збір підписів народних депутатів під поданням про ініціювання процедури імпічменту Порошенка, для розслідування фактів його можливих злочинів. Наразі зібрано вже 54 підписи.