Дерев’янко назвав імітацією реформу парламенту. І запропонував свій варіант

Ухвалені в першому читання законопроекти № 7550 і 6256, які передбачають реформу парламенту, є імітацією та «окозамилюванням». Натомість РУХ НОВИХ СИЛ зареєстрував законопроекти, які пропонують дійсно привести роботу парламенту до вимог Конституції України. 

Про це заявив один з лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ народний депутат Юрій Дерев’янко на брифінгу в парламенті у четвер.

За його словами, ухвалені законопроекти є імітацією.

 «Ці законопроекти – ніщо інше, як імітація чи окозамилювання, а не справжня реформа. Вони нічого докорінно не вирішують. Також вони передбачають реформу з наступного, 9-го скликання парламенту», - заявив нардеп.

Він нагадав, що спікер Андрій Парубій з 2016 року закликає провести реформу парламенту.

«Дивно виглядає ситуація, що в парламентсько-президентській республіці, якою є Україна, діяльність ключового органу - парламенту – не врегульована і не відповідає Конституції», - заявив політик.

За його словами, сьогодні в Адміністрації Президента і в самого президента немає бажання мати дієздатний, незалежний парламент. «А досить вигідно, коли парламент використовується як певна філія для того, щоб абсолютизувати президентську владу», - обурився нардеп.

Дерев’янко нагадав, що ще 30 травня 2016 року зареєстрував законопроект щодо внесення змін до регламенту Верховної Ради (№ 4696-1), який мав би врегулювати діяльність парламенту, і найголовніше – врегулювати питання стримування і противаг.

Він додав, що ключовим питанням має стати законодавче унормування створення та діяльності парламентської коаліції. В регламенті має бути чітко зафіксований порядок її створення чи розпуску і встановлений порядок оприлюднення інформації про кількості членів коаліції. Бо нині складається парадоксальна ситуація, де-факто коаліції в парламенті не існує, а в той же час в Голови ВР ми не можемо отримати конкретні прізвища та точну кількість народних депутатів, які до неї входять.

«Мій законопроект врегульовував діяльність коаліцій, а також те, щоб не дискримінувались права позафракційних народних депутатів, як сьогодні не можуть паритетно відстоювати права своїх виборців», - підкреслив один з лідерів РНС.

Також він зазначив, що парламент має нагальну «хворобу» – кнопкодавство.

Дерев’янко підкреслив, що РУХ НОВИХ СИЛ кілька разів наполягав на тому, щоб це питання також було врегульовано, однак жодної відповідальності в разі, якщо це порушується, немає.

Він повідомив, що зареєстрував окремий законопроект (№6203) щодо кримінальної відповідальності народних депутатів України за відсутність у більшості засідань Верховної Ради, який передбачає позбавлення волі від 5 до 7 років для депутатів, які кнопкодавлять, тобто фактично підробляють волевиявлення.

Також, за словами Дерев’янка, РУХ НОВИХ СИЛ пропонує посилити політичну відповідальність колишніх членів уряду, які були відправлені у відставку за незадовільну роботу.

Зокрема Дерев’янко пропонує визначити, що у разі, якщо Президент не підписав закон, прийнятий Верховною Радою, протягом 15 днів після отримання ним закону, та офіційно не оприлюднив його або не повернув закон зі своїми вмотивованими і сформульованими пропозиціями до ВРУ для повторного розгляду, спікер невідкладно офіційно оприлюднює такий закон і опубліковує за своїм підписом.

За словами нардепа, неприпустимо, коли БПП і НФ вирішують, які законопроекти мають бути включені до порядку денного, а які - ні.

«Конкретний приклад – мій законопроект 7248 "Про президента та порядок припинення його повноважень" або імпічмент, який було зареєстровано понад 5 місяців тому і до цього часу не включений в порядок денний», - нагадав парламентар

«Ми вимагаємо робити справжню реформу парламенту, щоб вона стосувалась не наступного парламенту, а чинного. Давайте реформувати парламент зараз, приводити його у відповідність до Конституції зараз, щоб парламент був єдиним демократичним майданчиком в країні», - звернувся Дерев’янко на народних депутатів.

Нагадаємо, 5 квітня Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроекти № 7550 і 6256, які передбачають реформу парламенту, починаючи з наступного, 9-го, скликання.