Дерев’янко назвав країни, де президентів успішно відсторонили від влади за корупцію та інші злочини (ВІДЕО)

Усунення президентів від влади в разі доведення їхніх корупційних дій ефективно здійснювалось у великій кількості країн світу, зокрема в США, Литві, Південній Кореї та Бразилії. 

Про це заявив на брифінгу в Верховні Раді один з лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ народний депутат Юрій Дерев"янко. 

"Це не якась виняткова практика, яку ми хочемо застосувати. Це практика щодо процедури імпічменту. Така практика здійснювалась і здійснюється у величезній кількості країн світу дуже ефективно", — підкреслив він. 

За словами Дерев"янка, зокрема, у США у 1972-74 роках стосовно президента Річарда Ніксона була ініційована процедура імпічменту і в результаті Вотергейтського скандалу він подав у відставку. 

"У Південній Кореї 6 квітня цього року суд засудив до 24 років ув"язнення президента Пак Кин Х"є зі штрафом 17 мільйонів доларів також за хабарництво, зловживання владою", — нагадав політик. 

Також, у Литві в 2005 році президент Роландас Паксас не тільки був відсторонений від посади, а звинувачений у тому, що здійснював дії, які загрожували національній безпеці. 

Дерев"янко нагадав, що в Бразилії в 2016 році президента Ділму Русеф звинуватили у махінаціях з бюджетом заради політичної вигоди та участі в корупційних схемах. "31 серпня 2016 року сенат Бразилії проголосував за усунення з посади Ділми Русеф", — додав нардеп. 

"В демократичних країнах цей інструмент існує як запорука, запобіжник для узурпації влади, для притягнення до відповідальності будь-яких президентів. В Україні такий механізм також є, його треба розпочинати і від кожного народного депутата зараз залежить, чи ми це розпочинаємо, чи ні", — підкреслив Юрій Дерев"янко. 

Він нагадав, що РУХ НОВИХ СИЛ продовжує збір підписів під письмовим поданням про ініціювання питання про усунення президента Порошенка з поста в порядку імпічменту."Велика кількість фактів, оприлюднений у вітчизняних і міжнародних ЗМІ, потребують розслідування", — переконаний Дерев"янко. 


Він повідомив, що подання уже підписали 60 народних депутатів з різних політичних сил. 

"Ця кількість кожен день збільшується. У великій кількості підписали депутати з фракцій "Батьківщина", "Самопоміч", підписали позафракційні депутати зі "Свободи", "Укропу". За останні дні доєднались нардепи з Народного руху", — поінформував політик. 

Він окремо звернувся до депутатів, які представляють Народний фронт і БПП з пропозицією поставити свої підписи під документом. "Якщо ці факти не підтвердяться, пан Порошенко буде мати повне право балотуватись на наступний термін", — вважає нардеп.