Дерев’янко: Автори закону про блокування сайтів заслуговують слави ініціаторів "законів 16 січня" (ВІДЕО)

Законопроект, який передбачає блокування сайтів без рішення суду, є прямим втручанням в основи демократії та спрямований на зачистку сайтів, які критикують чинного президента Петра Порошенка. 

Про це завив один з лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ народний депутат Юрій Дерев"янко в ефірі телеканалу Newsone. 

"Я вважаю, що цей закон абсолютно неприйнятний, це втручання в основи демократії", — сказав він.За словами Дерев"янка, цей закон спрямований на тотальне зачищення, встановлення не тільки цензури, а й диктатури в галузі свободи слова. 

"Це неприпустимо для демократичної держави. Це абсолютно диктаторський підхід. Це приблизно те саме, за що голосували регіонали свого часу 16 січня (2014 року)", — порівняв нардеп. 

На думку Дерев"янка, це робиться з єдиною метою — блокувати сайти, які критикують або погано висловлюються про Петра Порошенка, який уже де-факто розпочав свою виборчу кампанію, маючи всі важелі адміністративного та правоохоронного впливу в країні.Нардеп додав, що люди, які ініціювали цей законопроект, заслуговують приблизно на ту саму славу, як і ті, то ініціював пакет диктаторських законів 16 січня. 

Нагадаємо, 21 червня Верховна Рада включила до порядку денного законопроект №6688 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері, який передбачає можливість блокування сайтів без рішення суду. 

Авторами даного законопроекту є Іван Вінник від БПП, Дмитро Тимчук та Тетяна Чорновол від Народного фронту. 

Згідно із законопроектом, у виняткових невідкладних випадках тимчасове блокування доступу до інформаційного ресурсу може бути розпочате до постановлення ухвали слідчого судді, суду за постановою прокурора або постановою слідчого, погодженою прокурором і застосовується на строк не більше 48 годин. У такому випадку прокурор, слідчий за погодженням з прокурором зобов"язаний невідкладно після початку здійснення таких дій звернутися з відповідним клопотанням до слідчого судді чи суду.