Дерев’янко: Антикорупційний суд має стати першим незалежним від Президента судом (ВІДЕО)

Антикорупційний суд має стати першим незалежним від впливу Президента судом, який завершить "ланцюжок" формування нових антикорупційних органів. 

Про це заявив один з лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ народний депутат Юрій Дерев'янко в ефірі телеканалу Newsone.

Він нагадав, що одна з вимог українців, в тому числі тих, які знаходяться під Верховною Радою, — це створення антикорупційного суду.

"Це перший суд, який мав би бути незалежним від Президента, від впливу Президента.

Він називається антикорупційний. Але це не означає, що він має бути єдиний антикорупційний. У нас всі суди мають бути без корупції", — підкреслив нардеп.

За словами Дерев'янка, це має бути той перший суд, який завершить ланцюжок незалежних, новостворених антикорупційних органів , починаючи з НАБУ і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

"Це є одна із вимог, яка не виконана до цього часу паном Президентом. В минулому році ми проголосували за зміни до Конституції і передбачили таку можливість", — нагадав один з лідерів РНС.

Він зауважив, що парламент тричі розглядав відкликання депутатського законопроекту про антикорупційні суди №6011, щоб Президент міг внести власний законопроект, як він обіцяв українцям. 

"Президентська фракція БПП тричі по 40-50 голосів не давала, щоб це зробити. Виникає питання: чи це щирі наміри Президента чи чергова спроба обманути українське суспільство?", — обурився Дерев"янко. 

Нагадаємо, під парламентом з 17 жовтня проходить мирна акція протесту, учасники якої висунули владі три вимоги: антикорупційний суд, нове виборче законодавство та зняття недоторканності з депутатів. До цих вимог також додалась вимога ухвалити закон по імпічмент Президента.