Дерев’янко: Акція під Верховною Радою — це не майдан, а шанс впровадити зміни мирним шляхом (ВІДЕО)

Акцію під Верховною Радою не можна називати майданом, адже вона є мирною акцією протесту з чіткими і зрозумілими вимогами. 

Про це заявив один з лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ народний депутат Юрій Дерев"янко в ефірі телеканалу ZIK.

Він нагадав, що акція, яка розпочалась під Верховною Радою 17 жовтня об"єднала багато громадських організацій та політичних партій навколо трьох вимог: антикорупційний суд, нове виборче законодавство та зняття депутатської недоторканності. 

"Треба подякувати кожному, хто там залишився, що їх не дискредитували, що ми домоглись, щоб не було ніяких силових протистоянь", — підкреслив Дерев'янко. 

Він додав, що навіть відсутність поліції не спричинила ніяких провокацій та сутичок в наметовому містечку. 

Дерев'янко переконаний, що вимоги, які висунули учасники акції, стоять на захисті інтересів всіх українців. За його словами, саме ці обов"язки брали на себе учасники парламентської коаліції і Президент, однак досі їх не виконали. 

"Тепер цим протестом ми нагадуємо шановному Президенту, що непогано було б виконати свої зобов"язання", — підкреслив депутат.

"Зараз це наш шанс. Це не майдан, я прошу не називати це майданом. Це мирна акція протесту. Це можливість поміняти правила гри, а не обличчя, що нам не вдалось на Революції Гідності", — підкреслив нардеп. 

Він також зазначив, що вважає, що до вимог мітингувальників має додатись четверта вимога — ухвалення закону про імпічмент Президента."Сьогодні мені особисто очевидно, що ми маємо мати четверту вимогу — закон про імпічмент Президента, для того, щоб ми не через майдани вирішували ситуацію, коли будь-хто з президентів вчиняє злочини", — підкреслив політик. 

Він обурився тим, що за останні три тижні, поки люди знаходяться під парламентом, стало відомо про факти кричущої корупції.  

"Стало відомо про факти кричущої корупції, в першу чергу самого Президента, які стосуються розкрадання грошей на армії через свої власні підприємства, де бенефіціарним власним є він зокрема. Ми бачимо нові офшорні скандали", — зазначив він.

Нагадаємо, акція протесту під парламентом триває з 17 жовтня. Впродовж трьох тижнів активісти РУХУ НОВИХ СИЛ залишались в наметовому містечку. Вони домоглись того, що законопроекти про зняття недоторканності відправили в Конституційний Суд, а також ухвалення в першому читанні нового закону про вибори за відкритими списками. Крім того Юрій Дерев"янко зареєстрував законопроект про імпічмент президента, а у вівторок розпочав збір підписів народних депутатів під листом до спікера Верховної Ради Андрія Парубія з проханням якнайшвидше внести на розгляд парламенту цей законопроект.