Чому Печерський суд відмовив ГПУ у домашньому арешті для Саакашвілі (повний текст рішення)

Адвокати Михайла Саакашвілі отримали копію Ухвали судді Печерського районного суду Л.І. Цокол щодо обрання йому запобіжного заходу.

У документі на 16 сторінках суддя ретельно перелічила численні процесуальні порушення з боку сторони обвинувачення та обгрунтувала відстутність будь-яких законних підстав для затримання Саакашвілі: “Із повідомлення про підозру не випливає, які конкретно дії у чіткий період часу були вчинені Саакашвілі М.Н. задля сприяння злочинній організації чи злочинній групі з вказівкою на конкретні події (часу, місця), що відбувалися у Державі, із зазначенням акцій ним організованих з метою, яка відповідала меті злочинної організації за гроші, що нею для цієї мети надавалися”.

Суддя вказує, що не було надано доказів ані отримання грошей, ані організації заходів з боку Саакашвілі, які б сприяли незаконній діяльності на користь злочинного угрупування: “Незважаючи на те, що Генеральний прокурор стверджував про існування беззаперечних доказів вини Саакашвілі М.Н. у інкримінованих злочинах, до клопотання не надано жодного документу, який дозволив би дійти висновку щодо обгрунтованості підозри”.

В Ухвалі вказано, що єдиними “доказами” у рішенні суду є рапорти працівників СБУ та покази засекречених агентів СБУ. При цьому зазначається, що покази агентів Вовка та Зайця які, стверджують, що спілкувались з Сергієм Курченком та Олександром Динником, на думку суду “містять велику кількість очевидно недостовірної інформації”.

Також суддя критично оцінює посилання прокурорів на те, що 5 грудня Саакашвілі втік від представників СБУ та ГПУ, “оскільки в розумінні положень КПК України та складеного протоколу від 05 грудня 2017 року Саакашвілі М.Н. фактично не був затриманою особою”. Так само критично суддя ставиться й до оголошення лідера РУХУ НОВИХ СИЛ у розшук “без надання підтверджень вручення повідомлення про підозру, відправлення її поштовим зв’язком, будь-яких достовірних даних про відсутність вказаної особи за місцем її проживання".  

“Як ми зазначали під час судового засідання, карна справа щодо Михайла Саакашвілі, яку ми вважаємо абсолютно політично вмотивованою, примітивно фабрикувалася та вносилися до ЄРДР прокурорами з порушеннями. На наш погляд, суддя детально та ретельно вивчила усі надані їй матеріали та винесла цілком логічне та обгрунтоване рішення”, - заявив адвокат Руслан Чорнолуцький.

З повним текстом Ухвали суду можна ознайомитися нижче. чому Печерський суд відмовив ГПУ у домашньому арешті для Саакашвілі (повний текст рішення)

Розгляд апеляційної скарги на рішення судді Л.І. Цокол відбудеться в Апеляційному суді міста Київ (вул. Солом’янська, 2-а) 22 грудня об 11:15.