Апеляційний суд відмовився скасувати заставу парамедику Майдану Василю Кацю, який був в Шегинях 10 вересня (ВІДЕО)

Колегія суддів Судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Львівської області 20 вересня залишила без змін запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із правом внесення застави парамедику Майдану і волонтеру Василю Кацю, якого звинувачують у незаконному перетині кордону в Шегинях 10 вересня. 

«Ухвалу слідчого судді Галицького районного суду міста Львова від 13 вересня 2017 року, якою застосовано до підозрюваного у вчинені кримінальних правопорушень передбачених статтями 293, ч.2 ст. 332, ч.2 ст. 342 ККУ Каця Василя Григоровича запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з визначенням розміру застави залишити без змін, апеляційну скаргу адвоката Коваля Олександра Васильовича залишити без задоволення», - оголосила суддя.

Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Під час розгляду апеляції адвокат Каця Олександр Коваль підкреслив, що його підзахисний проживає в місті Києві, звідки був затриманий і привезений на територію міста Львова, де в той же день було проведено слухання справи.

Адвокат попросив долучити до матеріалів справи довідки про те, що Василь Каць є студентом 4 курсу Навчально-наукового інституту права імені князя Володимира Великого при Міжрегіональній академії управління персоналом (МАУП) за спеціальність правознавства .

«Також Каць є керівником ГО «Всеукраїнське об’єднання Майдан». Він пройшов відповідну атестацію в Національному медичному університеті ім. Богомольця», - повідомив адвокат. 

Він також підкреслив, що його підзахисний не має намірів переховуватись від органів слідства і суду. 

«До 22 години вечора відносно мого підзахисного не було обрано жодного запобіжного заходу, він сидів чемно в судовому засіданні і чекав на рішення суду. Яким чином орган судового захисту переконався в тому, що мій підзахисний буде переховуватись від слідства і суду? Ми надали всі довідки, що він одружений, має дітей, навчається», - підкреслив Коваль. 

Захист просив суд скасувати запобіжний захід Кацю і повернути заставу.

Нагадаємо, Галицький райсуд Львова присудив 60 діб арешту з правом внесення застави Президенту асоціації парамедиків Майдану Василю Кацю, який був в пункті пропуску Шегині 10 вересня. 

Спочатку суд встановив розмін застави у 450 тисяч гривень, однак потім сума застави була знижена до 32 тисяч гривень – і Василь Каць вийшов під заставу.

Відомо, що Василя Каця затримали біля станції метро у Києві і відвезли до Львова.

Василь Каць також є радником голови комітету з питань запобігання корупції Верховної Ради, був в АТО.