Тисячі українців вийшли на марш проти корупції

Кілька тисяч українців вийшли на антикорупційний марш в центрі Києва, щоб змусити владу нарешті зламати корупцію в Україні та прийняти закон про Антикорупційний Суд та імпічмент президента.

До маршу долучились активісти партії «РУХ НОВИХ СИЛ» на чолі з лідерами Михайлом Саакашвілі та нардепом Юрієм Дерев’янко.


Марш розпочали з Михайлівської площі- 3 роки тому саме з цього місця розпочався мирний протест після розгону студентів на Майдані. Звідти мітингувальники мирною ходою рушили вулицею Михайлівською до Майдану Незалежності, Алеї героїв Небесної Сотні, де вшанували пам’ять загиблих героїв. Біля вулиці Банкової активісти виклали лампадками «Корупція вбиває», щоб нагадати владі, саме через корупцію в країні гинуть хлопці на сході. Після цього рушили на Площу Конституцію де провели вже традиційне віче. 

Юрій Дерев’янко, який є автором законопроекту про імпічмент президента заявив, що люди зібрались на антикорупційний марш, щоб заявити про свою незгоду з корупцією, яка процвітає в країні.

"Ми сьогодні тут, щоб сказати президенту: зупинись, досить! Досить грабувати армію, досить наживатись на українському народові , продаючи через свої підприємства , такі як "Ленінська кузня", бронетехніку за втричі вищою ціною. Досить гнатися за можливістю отримати відкати, не купуючи якісний зв'язок для нашої армії, а купуючи той зв'язок, де можуть дати відкат, - заявив Дерев'янко. - Нам дуже важливо не просто просити у того, чи іншого чиновника припинити красти, а наше завдання - забезпечити зміну правил, відповідно до яких жоден чиновник, і той, який зараз, і той який буде в майбутньому, не зможе красти. Саме тому, наша вимога чітка і зрозуміла - закон про антикорупційний суд і закон про імпічмент Президент»

Лідер «РУХУ НОВИХ СИЛ»Михайло Саакашвілі подякував всім, хто, незважаючи на погоду, інформаційну блокаду, зібрався на антикорупційний марш. 

«Перелякані бариги день і ніч застосовують методи, які вже в цілому світі не використовують, вони не показують нас по телебаченню, хочуть нас дискредитувати. Але це не спрацює, тому що правда на нашому боці і ми знаємо чого хочемо. Тут вже сформувалось ядро нової України – досвідчені люди, молодь, які знають з ким і як треба боротись. Ці люди зможуть зробити Україну наддержавою Європи», - заявив Саакашвілі.

Він відзначив, що Закон про Антикорупційний суд має бути внесений вже у ближчі дні, і сам суд має почати працювати вже на початку наступного року, щоб всі справи проти корупціонерів почали розслідуватись і вони сіли за грати.

 «Для мене ворог корупція і система, яка не дає щось змінювати в країні. Вони оберігають своє болото і хочуть, щоб ми всі в ньому потонули. Ми маємо вийти з цього болота і втопити їх в ньому», - зазначив лідер РНС.

Саакашвілі повідомив про зміну формату наметового містечка під Верховною Радою, ближчими днями тут розпочнеться вишкільний табір.

«Сюди заїдуть люди, які будуть навчатись методам мирної демократичної боротьби. У нас вже все є для цього табору і він запрацює з дня на день, впродовж місяця тут будуть проходити навчання. Кірм того, в кожному обласному центрі ми організуємо інформаційний купол, щоб боротись проти інформаційної блокади», - розповів Саакашвілі.

Як повідомив лідер РНС, якщо вимоги мітингувальників Верховна Рада не виконає, то 3 грудня розпочнеться «народний імпічмент».

«Система, яка будувалась в країні роками валиться з величезним шумом. За рік 800 тисяч українців виїхали за кордон, але ми вважаємо, що наші діти і внуки мають жити і працювати в Україні. Цьому заважає купка олігархів, які підм’яли під себе всю економіку, які зруйнували політичну систему, які контролюють теле- і радіопростір в Україні. Це треба змінити, тому ми маємо і далі виходити на вулиці. Імпічмент, подолання депутатської недоторканності, нове виборче законодавство – це кроки, якими ми маємо йти. Для цього треба піднятись з дивану, вийти і сказати своє слово за зміни в країні», - додав народний депутат Віктор Чумак.